SKB Litopol-Malow Suwałki w III rundzie Lotto Ekstraliga Badmintona zagrał w Bieruniu z gospodarzami UKS Bieruń i KU AZS UM Łódź. Wydawało się, że suwalczanie jadą do Bierunia po dwa pewne zwycięstwa.

Jednak w meczu z gospodarzami mogło dojść do sensacji. Suwalczanie przegrywali już 1:3 – swój pojedynek przegrał Michał Sobolewski, nie popisała się Anastazja Khomich — uległa w dwóch setach 15-latce — Joannie Podedwornej.

Badmintonistka gospodarzy uznawana jest za największy talent w polskim badmintonie. To nadzieja tego sportu – ma dopiero 15 lat i już wiele sukcesów na arenie krajowej i europejskiej.

Kolejny przegrany pojedynek z gospodarzami była to gra mieszana Łukasz Moreń/Karolina Szubert – w trzech setach ulegli oni Jakubowi Melaniukowi i Joannie Podedwornej. To było drugie zwycięskie starcie tej młodej badmintonistki podczas meczu z SKB Litpol Malow.

Dobrze, że kolejne starcia na korcie w Bieluniu przyniosły zawodnikom SKB Litpol-Malow zwycięstwa i suwalczanie mogli cieszyć się z końcowego rezultatu 4:3.

W drugim sobotnim starciu suwalczanie dosyć pewnie pokonali drużynę z Łodzi. Chociaż nie obyło się bez straty w tym meczu – przegrali Michał Sobolewski (SM) i Michał Łogosz/Karolina Szubert.

Michał uległ Lukasowi Holubowi, a Łogosz/Szubert ulegli w trzech setach parze Adam Szolc/Magdalena Okupniak i to można określić sensacją meczu.

Pozostałe starcia już na korzyść SKB Litpol- Malow i końcowy wynik na tablicy 5:2 dla podopiecznych Michała Łogosza — zastąpił w Bieruniu Jerzego Dołhna.

Suwalska, odmłodzona drużyna w drodze po kolejne mistrzostwo (18. z kolei) będzie miała duży problem ze zdobyciem tego zaszczytnego tytułu. Na przeszkodzie są drużyny, które na papierze mają składy osobowe — mocniejsze, silniejsze, doświadczone.

Widać, że największą chęć na mistrzowski tytuł ma CT Arena Hawel Academy. Poznaniacy mają w swoim składzie Grega Mairsa (specjalista w grach podwójnych) i Jenny Moore z Anglii.

Liderem tabeli jest ABRM Warszawa, zaś SKB Litpol Malow wiceliderem.

Na kolejne mecze – IV rundy (22-23.02) Lotto Ekstraligi — suwalczanie jadą do Poznania i zagrają z gospodarzem CT Arena Hawel Academy, UKS Plesbad Pszczyna i MKS Stal Nowa Dęba.