Wszyscy rodzice chcą, żeby ich dzieciom niczego w życiu nie brakowało. Warto jednak pamiętać, że chodzi nie tylko o edukację i możliwości rozwoju, ale także o zapewnienie dzieciom okazji do zabawy i spędzania czasu z rówieśnikami. To zadanie świetnie spełniają place zabaw, nie tylko te publiczne, ale również przydomowe, które zachęcają do aktywnego spędzania czasu. W miarę możliwości warto więc zainwestować w stworzenie takiego miejsca dla swojego dziecka.

Artykuł partnera.

Więcej czasu na świeżym powietrzu

Coraz częściej słyszy się narzekania dorosłych na to, że dzieci spędzają większość swojego czasu przed ekranami telewizorów i komputerów, zamiast wychodzić na dwór. Jednak z samego zauważenia problemu nic nie wynika, a w rzeczywistości rozwiązanie go nie musi być szczególnie skomplikowane. Wszystko, co trzeba zrobić to zapewnić dziecku alternatywne możliwości spędzania czasu, a budowa przydomowego placu zabaw świetnie spełni to zadanie. Zarówno ruch, jak i świeże powietrze bardzo pozytywnie wpływają na stan zdrowia, dlatego każdy sposób, który może zachęcić najmłodszych do aktywności, jest wart wykorzystania.

Ruch to zdrowie

Nie tylko sport, ale też ruch sam w sobie, jest dobry dla całego organizmu. Nie chodzi jednak tylko o to, jak ruch wpływa na ciało, ale także na umysł. Wielu dorosłych błędnie zakłada, że życie dziecka nie jest związane z jakimkolwiek stresem, nie jest to jednak prawda. Możliwe, że problemy, jakie kilkulatek napotyka na swojej drodze, nie wydają nam się czymś istotnym, warto jednak pamiętać, że odczucia są subiektywne i w dużej mierze zależą od perspektywy, z jakiej patrzymy na daną sytuację. Aktywność fizyczna potrafi świetnie rozładować stres oraz negatywne emocje, a w dodatku zabawa po prostu daje dzieciom dużo radości. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawić, że nasze dzieci będą nie tylko zdrowe, ale też szczęśliwe.

Rozwijanie cennych umiejętności

Zabawa, szczególnie dla najmłodszych dzieci, to nie tylko możliwość spędzenia kilku godzin w ciekawy sposób, to również okazja do rozwijania cennych umiejętności. Dobrze zaprojektowany plac zabaw daje możliwość pracy nad koordynacją ruchową oraz pozwala na poprawę sprawności fizycznej, co pozytywnie odbije się w przyszłości na zdrowiu naszego dziecka. Warto również dodać, że dziecko, które już od małego spędza dużo czasu aktywnie, chętniej będzie angażowało się w takie zajęcia również w przyszłości. Przydatne mogą być jednak również umiejętności nabyte w czasie wspólnej zabawy z innymi dziećmi. Umiejętność jasnego komunikowania swojego zdania oraz współpracy czy wspólnego rozwiązywania problemów to tylko kilka z rzeczy, które przydadzą się nie tylko w szkole, ale też w dorosłym życiu.

Bezpieczeństwo

Jednym z głównych powodów, które zachęcają rodziców do budowy własnego placu zabaw w ogrodzie, jest fakt, że postrzegają to po prostu jako bezpieczniejsze rozwiązanie. Posiadanie własnego placu zabaw pozwala dziecku na zabawę bez konieczności wybierania się na najbliższy publiczny plac zabaw, dzięki czemu mogą mieć dziecko cały czas na oku. Dodatkowym plusem jest możliwość samodzielnego wybrania elementów, jakie chcemy umieścić na placu. Warto również zastanowić się nad wyborem producenta, jak na przykład www.kompanpolska.pl, dzięki czemu wybierzemy sprawdzone rozwiązania w najwyższej jakości.

Jeśli pozwala nam na to nasza sytuacja finansowa oraz ilość wolnego miejsca w ogrodzie, zorganizowanie przydomowego placu zabaw będzie świetną inwestycją. Dobrym pomysłem może być też wybranie takich elementów, które dają okazję do różnego rodzaju aktywności, dzięki czemu nasze dziecko będzie mogło cieszyć się zabawą mimo upływających lat, a my zaoszczędzimy, unikając konieczności wprowadzania częstych zmian w projekcie.

Dodaj komentarz