DKF „13″ zaprasza na dobry film za mniej niż dychę

0
197
DKF 13 Augustów

Pięć produkcji kina europejskiego i na podsumowanie – amerykański film z kultem pieniądza w roli głównej, to propozycje na spotkania entuzjastów działającego w SOK Dyskusyjnego Klubu Filmowego „13″ w 2020 roku, od stycznia do czerwca, w środowe wieczory. Za karnet na 6 filmów trzeba zapłacić 54 zł.

Dobre, mocne kino, filmy o wysokich walorach artystycznych i niebanalna tematyka, poruszająca do głębi, zmuszająca do refleksji. Filmy wielokrotnie nagradzane najwyższymi laurami, śmieszne i przerażające, łatwe i skomplikowane w odbiorze. Każdą z projekcji poprzedza słowo wstępne Maćka Orzechowskiego, na co dzień operatora i reportera Telewizji Suwałki, miłośnika i znawcy kina. Nie zabraknie też ożywionej dyskusji po obejrzeniu z ich odbiorcami, do czego gorąco zachęcamy.

Rozpoczynamy 8 stycznia o godz. 18.00 mocnym akcentem niemieckiego reżysera Larsa Kraume – „Milcząca rewolucja” traktującym o poparciu grupy niemieckich uczniów dla rewolucji na Węgrzech w 1956 roku oraz, co za tym idzie, konsekwencjach, jakie wywołał bunt nastolatków.

„Złe wychowanie Cameron Post” to kontrowersyjna historia dziewczyny przyłapanej w sytuacji intymnej z koleżanką. Za swój „czyn” trafia do Bożej Obietnicy w celu uzdrowienia z homoseksualizmu. Film Desiree Akhavan zobaczymy 5 lutego.

„Obietnicę poranka”, niekonwencjonalny film biograficzny o relacji matki z synem, Romain Gary’m (właściwie Romanie Kacewie) – przyszłym wybitnym francuskim pisarzu, scenarzyście i dyplomacie pochodzenia żydowskiego – w reżyserii Erica Barbiera, do obejrzenia 4 marca.

 „Utoya, 22 lipca” to świetnie zrobiona rekonstrukcja ataku terrorystycznego Andersa Breivika, szalonego faszysty, na norweską wyspę Utoya, widziana oczami nic nie rozumiejących przerażonych nastoletnich ofiar. Na film wyreżyserowany przez Erika Poppe zapraszamy 1 kwietnia.

„Granicę” w reżyserii Ali Abbasi to film posiadającej wyjątkowe zdolności celniczce Tinie. Należy do nich wrażliwy węch, dzięki czemu kobieta potrafi wyczuć ludzki strach i złe intencje. Wydaje się być idealna do pracy w porcie, do którego przybijają promy obsługujące zagraniczne linie. W DKF „13″ – 6 maja.

Na zakończenie filmowych spotkań z „13″ – 3 czerwca – zobaczymy „Pokolenie pieniądza”, w reżyserii Lauren Greenfield. Amerykański obraz o świecie najbogatszych, świecie jednego procenta ludzi na Ziemi, gdzie problemem nie są pieniądze, a cena, jaką trzeba zapłacić za ich posiadanie.

Projekcje filmów DKF „13″ odbywają się co miesiąc, zawsze w środę o godz. 18.00, w Sali Kameralnej SOK, przy ul. Jana Pawła II 5. Bilet na jeden seans kosztuje 12 złotych, karnet na wszystkie sześć filmów – 54 zł. Polecamy i zapraszamy.

Pokazy filmów w cyklu DKF “13” objęte są patronatem portalu “Niebywałe Suwałki”.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na pokaz filmu “Milcząca rewolucja” w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy do 5 stycznia do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Jakie konsekwencje ponieśli uczniowie z filmu “Milcząca rewolucja”, opartego na powieści autobiograficznej Dietricha Garstki? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa Stanisław Brzozowski.

Pokaz filmu “Milcząca rewolucja” w cyklu DKF 13 w Suwałkach

Dodaj komentarz