Rolety wewnętrzne pomagają nam przede wszystkim kontrolować intensywność światła trafiającego do pomieszczenia z zewnątrz. Jednocześnie mogą być dekoracją, dzięki której okno stanie się nieodłącznym elementem spójnej aranżacji wnętrza. Jak wybrać rolety wewnętrzne? Jakie rodzaje mamy do wyboru?

Artykuł partnera.

Jak wybrać rolety wewnętrzne?

Rolety wewnętrzne to niezbędny element wyposażenia każdego pomieszczenia. Dzięki nim zyskujemy nie tylko ochronę przed intensywnymi promieniami słońca, ale również ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Każdy z nas ceni sobie w końcu prywatność. Jednak zanim zamontujemy odpowiedni system okienny, musimy zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Bez wątpienia może być to nie lada wyzwanie, biorąc pod uwagę liczbę dostępnych modeli. Dlatego też poniżej przedstawiamy kilka kwestii, które pomogą nam w wyborze. Po pierwsze musimy zdecydować się, jaki stopień przepuszczalności światła nas interesuje. Jeśli pomieszczenie narażone jest na intensywne działanie słońca, wówczas warto skłonić się ku tkaninom zapewniającym całkowite zaciemnienie. W przypadku mniej nasłonecznionych miejsc możemy zdecydować się na zastosowanie tkanin transparentnych, które rozpraszają światło.

Drugą kwestią, o której należy pamiętać, jest rodzaj montażu. Musimy sprawdzić, na jakie działanie pozwala nam układ okien w danym pomieszczeniu. Zazwyczaj mamy do dyspozycji trzy rozwiązanie. Jedno z nich to montaż inwazyjny, który w zależności od rodzaju rolet polega na przymocowaniu ich do ściany, sufitu lub listwy przyszybowej. W tym przypadku ograniczeniem może być, na przykład za mała przestrzeń między wnęką okna a sufitem czy też nieduża głębokość listwy przyszybowej. Natomiast bezinwazyjny montaż polega na przytwierdzeniu rolety na ramie okiennej lub w świetle szyby. Na końcu warto również pamiętać, aby dopasować odpowiednio jej kolor i wzór do stylu, w jakim zostało wykonane dane pomieszczenie.

Nowoczesne rolety wewnętrzne, czyli plisy

Wszystkie modele rolet dostępne w ofercie firmy Karnix możemy znaleźć na stronie https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html. Poniżej zostaną przedstawione dwa rozwiązania cieszące się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Pierwsze z nich to rolety plisowane, które charakteryzują się tkaniną podzieloną na plisy tworzące harmonijkę. Zostały wyposażone w nowatorski system montażu opierający się na zatrzaskach. Dzięki temu każdy z nas będzie mógł samodzielnie umieścić roletę w wybranym miejscu. Natomiast specjalnie zaprojektowana konstrukcja nie przeszkodzi nam w otwieraniu lub zamykaniu okna bez względu na stopień zasłonięcia. W tym przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj tkaniny. Do wyboru mamy materiał perłowy, który charakteryzuje się transparentnością. Jak zostało wcześniej wspomniane, sprawdzi się on w mniej nasłonecznionych pomieszczeniach.

Jeżeli zależy nam na całkowitym zaciemnieniu, wówczas warto zastanowić się nad tkaniną Blackout. Dzięki warstwie białej gumy zyskujemy całkowite odcięcie promieni słonecznych oraz ochronę antytermiczną. Jednak kiedy zależy nam na właściwościach termoizolacyjnych, powinniśmy pomyśleć nad zakupem rolety wewnętrznej z tkaniny metalizowanej. Dodatkowa warstwa aluminium odpowiada za odbijanie promieni słonecznych, ograniczając dopływ ciepła w lecie lub zatrzymując je w pomieszczeniu podczas zimy. W tym przypadku wybór zależy od naszych indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie?

Rolety rzymskie to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, które gwarantuje nam nie tylko ochronę przed intensywnym światłem, ale również znakomity element dekoracyjny. Specjalne drapowanie tkaniny sprawia, że po odsłonięciu okna zwija się w charakterystyczne fałdy. W asortymencie sklepu Karnix znajdziemy wiele wariantów rolet rzymskich, które różnią materiałem, kolorem czy też wzorem. Wszystkie dostępne produkty możemy znaleźć na podstronie https://www.karnix.pl/rolety-rzymskie.html. Należy również zaznaczyć, że firma oferuje szycie osłon okiennych na wymiar. Dzięki temu każdy z nas ma szansę znaleźć rozwiązanie na miarę swoich potrzeb i możliwości. Jedną z zalet rolet rzymskich jest samohamujący mechanizm kasetowy, który umożliwia zatrzymanie materiału na dowolnej wysokości. Jeśli cenimy sobie rozwiązania łączące w sobie funkcjonalność oraz elegancję, bez wątpienia rolety rzymskie spełnią nasze oczekiwania.

Dodaj komentarz