Kierowcy mogą już jeździć ulicą Aleksandry Piłsudskiej, łączącą Sportową z Utratą. Droga została dopuszczona do użytkowania kilka dni temu, a dziś dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, prezesi spółek komunalnych PEC i PWIK oraz Kamil Rutkowski, prezes firmy Rutkowski Development, która razem z miastem Suwałki współfinansowała budowę drogi.

Zadanie podzielono na dwie części. Pierwszą z nich, którą wykonała firma Meliorex za kwotę ponad 5,8 mln zł polegała na wykopaniu  i wywiezieniu osadów bagiennych oraz usypaniu nasypów. W sumie usunięto 38 981,3 m3 torfów i namułów na głębokość około 7 metrów, poniżej poziomu terenów przyległych. Usypano nasyp, do którego budowy zużyto 106 297,26 m3 żwiru.

Drugie zadanie, które wykonała firma PDM Suwałki, polegało na budowie jezdni o długości 716 metrów, ścieżek rowerowych, chodników, parkingów i oświetlenia. Kosztowało to ponad 6,3 mln zł.

W sumie budowa tej drogi pochłonęła aż 12,1 mln zł. Miasto Suwałki na tę inwestycję przeznaczyło ponad połowę kwoty. Reszta to wkład firm: Rutkowski Development, Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Droga usprawni ruch na linii wschód – zachód i połączy się z ulicą 100-lecia Niepodległości, która dalej biegnie w kierunku ulicy Sejneńskiej. Wzdłuż ulicy Piłsudskiej powstaje osiedle, w którym docelowo ma zostać oddanych do użytku ponad 2 tysiące mieszkań.

 Fot. źródło: UM w Suwałkach – uroczystość otwarcia i proces przebiegu budowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj