Uhonorowana Nagrodą Główną Jury 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sundance ekranizacja bestsellerowej powieści młodzieżowej Emily M. Danforth w cyklu DKF 13 w Suwalskim Ośrodku Kultury już w środę, 5 lutego o godz. 18.00. W roli głównej wystąpiła Chloë Grace Moretz, popularna amerykańska aktorka młodego pokolenia.

Adaptacja jednej z najgłośniejszych powieści młodzieżowych ostatnich lat. Opowieść toczy się w latach 90. w Montanie i koncentruje się wokół losów tytułowej bohaterki, Cameron Post, nastolatki, która odkrywa własny homoseksualizm.

Kiedy krewni oraz jej chłopak nakrywają ją w niedwuznacznej sytuacji z przyjaciółką, zostaje wysłana na specjalny obóz, gdzie ma przejść tzw. „terapię konwersyjną” i nauczyć się „właściwych ról płciowych”. W obozie Cameron poznaje nowych przyjaciół, młodą lesbijkę przedstawiającą się jako Jane Fonda oraz geja znanego jako Czerwony Orzeł. Razem udowadniają światu, że młodość i radość życia nie dają się łatwo ujarzmić.

Zabawny i podnoszący na duchu, a przy tym okazujący zrozumienie, jeśli w ogóle nie przebaczenie, nawet religijnym fanatykom. Leslie Felperin, Hollywood Reporter

Film wyreżyserowała Desiree Akhavan. Jako dziecko mieszkała w New Jersey, a następnie jej rodzina przeprowadziła się do Rockland w stanie Nowy Jork. Ukończyła prywatną szkołę Horace Mann School w Bronksie, następnie studiowała film i teatr w Smith College w Northampton w stanie Massachusetts, a później reżyserię w nowojorskiej uczelni Tisch School of the Arts. Spędziła także rok na studiach zagranicznych na Uniwersytecie Londyńskim. Tam właśnie nakręciła swój pierwszy film krótkometrażowy „Two Drink Minimum”, choć jej oficjalnym krótkim debiutem pozostaje „Nose Job” z 2010 roku. W tym samym czasie na małe ekrany wszedł serial o tematyce lesbijskiej „The Slope”, którego przez lata była pomysłodawczynią, scenarzystką, reżyserką, a także aktorką. 

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na pokaz filmu „Złe wychowanie Cameron Post”. Wystarczy do 2 lutego wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Do współpracy przy którym popularnym serialu została zaproszona Desiree Akhavan? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrywa: Stanisław Brzozowski.

Leave a Reply