Moc atrakcji w szczytnym celu – taka wspólna impreza połączyła w środę (12 lutego) Augustów i Suwałki. Dzięki inicjatywie Fundacji Podziel się Radością Halę OSiR w Suwałkach wypełniło grono osób o gorących, otwartych sercach, chcące pomóc potrzebującej wsparcia dziewczynce – Sylwii.

Sylwia Zakrzewska jest dzielną nastolatką, urodziła się z licznymi schorzeniami, wiele czasu spędziła w szpitalach, ale nie traci woli walki. Niezbędna jest pomoc – ułatwiające codzienną egzystencję specjalistyczne łóżko szpitalne to niemały wydatek, dlatego bliskich dziewczynki wspiera w zbieraniu na niego Fundacja Podziel się Radością.

Koncert i towarzyszące mu atrakcje przyciągnęły niemało widzów. Muzyczne brzmienia w rozmaitej stylistyce prezentowali m.in. Half-Broke Cigarette, rockowa grupa The Boars Band z Augustowa. Gorąco przyjęte zostały pokaz iluzji autorstwa Tomasza Sadowskiego oraz militarna prezentacja Podlaskiego Stowarzyszenia „Młoda Krew”. Jej członkowie wyruszyli do Suwałk już o piątej rano, ale podczas pokazu obezwładniania napastnika czy unikania ataku nie widać było żadnych trudów podróży. Nie zabrakło edukacyjnego waloru – widowiskowe akcje zostały omówione i przeanalizowane, dobre rady przydadzą się na pewno wszystkim, a bardziej zainteresowanych tematem członkowie Stowarzyszenia zapraszają na swoją stronę na FB.

Niewielką kwotę – 5 zł – płaciło się za wstęp, fundusze zbierano do puszek, ale był też kiermasz słodkości, a wypieki kusiły i wyglądem i smakiem. W sumie wszystkie te działania pozwoliły zebrać niemałą kwotę. Ile dokładnie – tę informację Fundacja Podziel się Radością przekaże na początku przyszłego tygodnia, jedno jest pewne – pieniądze z tych inicjatyw zostaną dobrze spożytkowane, zasilą konto Sylwii.

Honorowym patronem imprezy był Prezydent Miasta Suwałk, organizatorzy to prócz Fundacji Podziel się Radością także VII Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach. Prezes Fundacji Kamil Raczkowski jest uczniem tej właśnie szkoły. Swoją chęcią pomagania zaraził koleżanki i kolegów. Wspólnie przygotowali całą koncepcję przedsięwzięcia, znaleźli sponsorów. Pomysł wpisał się w projekt „Zwolnieni z teorii” umożliwiający młodym ludziom zdobycie cennych doświadczeń dzięki udziałowi we własnym projekcie społecznym.

Podczas tego wydarzenia zebrano 3 582,91 zł. Do osiągnięcia zamierzonego celu brakuje jeszcze 2 417,09 zł. Trwa dalsza zbiórka poprzez stronę https://zrzutka.pl/pc4u8v 

Akcja pomocy dla Sylwii trwa nadal na fanpage Otwórz Serce Dla Sylwii. Odbywają się w tej chwili licytacje, z których dochód będzie przeznaczony na zakup specjalistycznego łóżka szpitalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj