Przedstawiciele samorządów i właściciele firm podpisali w środę, 19 lutego w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej w Suwałkach umowy o dofinansowanie z programu „Rybactwo i Morze”. Środki beneficjenci przeznaczą na remonty, zakupy sprzętu i modernizację infrastruktury rekreacyjnej.

Konkurs został ogłoszony w marcu 2019 roku. W puli projektowej znalazło się ponad 6,6 mln złotych – środki te nie zostały wykorzystane w całości. Kwota ponad 2 mln złotych znajdzie się w kolejnej alokacji konkursowej. Nowy konkurs powinien zostać ogłoszony do końca II kwartału.

Ze środków w tym rozdaniu skorzystają: Hubert Falkowski, który kupi samochody specjalistyczne – chłodnie (otrzymał ponad 186 tys. zł dotacji); Wioletta Skoczko z Augustowa, która dzięki dofinansowaniu przekształci magazyn na całoroczną smażalnię ryb (dotacja 200 tys. zł); Wiesław Sztukowski, który dzięki wsparciu w wys. 150 tys. złotych kupi koparko-ładowarkę; a także WOSiR „Szelment”, który otrzymał 99,7 tys. złotych na modernizację systemu naśnieżania stoków narciarskich. W gminie Krasnopol nastąpi modernizacja pomostów, małej architektury na plaży gminnej nad j. Długim (250 tys. złotych) oraz zorganizowany zostanie „Bieg wśród Krasnych Pól (30,3 tys. zł). W gminie Rajgród, w miejscowości Czarna Wieś powstanie wiata grillowa, rekreacyjna i przebieralnia plażowa (50,4 tys. zł).

Mówi Cezary Cieślukowski, prezes Lokalnej Grupy Rybackiej:

Fot. Niebywałe Suwałki

Leave a Reply