W porównaniu z tymi tradycyjnymi, jakie są zalety apartamentów dwupoziomowych? Po pierwsze, właściciel takiego przybytku nie musi martwić się o mieszkających nad nim sąsiadów, a po drugie jest w stanie dokonać w nim różne wnętrzarskie modyfikacje, aby mógł stworzyć miejsce o wyższym standardzie życia.

Artykuł partnera.

Jednak według statystyk bardzo niewiele osób zdecydowało się na tego rodzaju lokum. Czy zatem naprawdę opłaca się je kupować?

Możliwość dowolnej aranżacji

W apartamencie dwupoziomowym możemy zaaranżować przestrzeń wewnątrz w taki sposób, aby usatysfakcjonować rodzinę na co najmniej kilka lat. Kluczową kwestią pozwalającą na osiągnięcie tego efektu jest to, że przestrzeń można podzielić (strefa nocna i dzienna). W dziennej znajduje się zwykle kuchnia lub pokój dzienny w stylu salonu, a nocną zajmują sypialnie, które są dostępne tylko dla domowników. Ewentualnie można z niej zrobić „małe mieszkanie” dla dzieci. Co więcej, ten typ nieruchomości ma zwykle dwie łazienki, co jest bardzo przydatne, biorąc pod uwagę dużą liczbę mieszkańców.

Duża powierzchnia

Takie apartamenty oferują większe powierzchnie, co jest szczególnie ważne dla osób zainteresowanych przede wszystkim przestronnością. Należy jednak pamiętać, że kształt rzeczywistego metrażu można uzyskać dopiero po wzięciu pod uwagę wszystkich skosów i schodów. Te właściwie wykorzystane mogą  być jednak miejscem do przechowywania dodatkowych przedmiotów. Oprócz praktycznych funkcji schody charakteryzują się również tymi estetycznymi, będąc często głównymi elementami wystroju wnętrza.

Źródło: https://centaurus-olsztyn.pl/pl/mieszkania-i-apartamenty

Komfort przede wszystkim

W większości przypadków apartamenty dwupoziomowe to obiekty znajdujące się na szczycie budynku, które eliminują obawy przed sąsiadami mieszkającymi na górze. Jest to ogromna zaleta, szczególnie do niedawna, kiedy musieliśmy się martwić o cienkie ściany w mieszkaniu, przez które słyszeliśmy innych, a inni nas. Jeśli na apartament ma balkon, z pewnością będzie można powiedzieć o pięknym widoku.

Koszty

Wbrew pozorom taki apartament niekoniecznie musi być droższy od zwykłego. Wszystko dlatego, że podłoga to także strych. Biorąc pod uwagę wcześniej wspomniane skosy, dostępna powierzchnia jest zmniejszona, co powoduje niższą cenę za metr kwadratowy. Jeśli na dodatek lokum znajduje się w centrum miasta, wówczas będzie można mówić o idealnej lokalizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj