Suwalscy harcerze i harcerki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej apelują do Was o zostanie w swoich domach, ale również zachęcają do bezpiecznego i zdalnego wsparcia bardzo ważnej i potrzebnej inicjatywy – zakupu respiratora do szpitala. Akcję popiera dyrektor placówki, Adam Szałanda.

ZRZUTKA.

Akcja na Facebook’u.

– W tych wyjątkowo trudnych chwilach musimy się wspierać i dbać o dobro wspólne! Szpital Wojewódzki w Suwałkach robi, co może w tej kryzysowej sytuacji – podczas XX Sesji Rady Miasta w Suwałkach dyrektor Adam Szałanda, opisując obecną sytuację epidemiologiczną oraz stan przygotowania szpitala, poinformował o potrzebie zakupu jeszcze 11 respiratorów – przekonują inicjatorzy akcji i apelują: Pomóżmy i zbierzmy kwotę, która umożliwi kupno co najmniej jednego takiego urządzenia – niezbędnego w pomocy u osób z chorobą układu oddechowego wywołaną przez koronawirusa. W sytuacji dużego wzrostu liczby osób z powikłaną infekcją koronawirusem, personel medyczny może zostać zmuszony do wybierania między chorymi, kto z pomocy respiratorów będzie mógł skorzystać. Tych wyborów chcemy uniknąć, bo sytuacja dotyczy każdego z nas oraz członków naszych rodzin – wirus nie wybiera.

#RespiratorySuwałki to akcja przeprowadzana za zgodą Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach.

Cel to zebranie kwoty 50 222 zł – koszt respiratora klinicznego Hamilton C1. Zebrane środki zostaną w całości przekazane na konto szpitala.

Dodaj komentarz