Zmiany w suwalskim Centrum Sztuki Współczesnej

0
440
Fot. źródło: UM w Suwałkach

To już oficjalna decyzja – w środę, 18 marca suwalscy radni jednogłośnie zdecydowali o podziale Muzeum Okręgowego. Centrum Sztuki Współczesnej – Galeria Andrzeja Strumiłły, dotychczas będące częścią tej placówki, stanie się kolejną galerią wchodzącą w skład Suwalskiego Ośrodka Kultury.

O odłączeniu galerii od Muzeum Okręgowego i przeniesieniu jej siedziby mówiło się już od miesięcy. Centrum Sztuki Współczesnej będzie działać od maja w budynku odrestaurowanej „starej łaźni” na suwalskich bulwarach nad Czarną Hańczą. Muzealia, które zostały zgromadzone przez galerię w ciągu wielu lat jej działalności, przejdą na własność Muzeum Okręgowego – jako eksponaty i prace Działu Sztuki Współczesnej.

Galeria „Stara Łaźnia” ma docelowo prezentować dorobek twórców współczesnych związanych z miastem i regionem. Będzie też miejscem tworzenia, prezentacji i dokumentacji sztuki współczesnej we wszystkich jej przejawach oraz edukacji kulturalnej. W budynku ma być nie tylko prezentowana sztuka, animatorzy Suwalskiego Ośrodka Kultury będą realizować tam działania edukacyjne, animacje, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz osób starszych.

Leave a Reply