Drewniany taras ma wiele zalet, jednak myśl o jego regularnej konserwacji i częstym malowaniu może skutecznie zniechęcić do jego budowy wiele osób. Jest jednak rozwiązanie, które w każdych warunkach pozwoli na cieszenie się ze stylowego, praktycznego i wytrzymałego projektu. To taras z desek kompozytowych.

Artykuł partnera.

Przy wyborze odpowiedniego materiału do budowy tarasu warto pamiętać nie tylko o estetyce, ale i o aspektach praktycznych – drewno jest przecież wymagającym materiałem. Utrzymanie w dobrym stanie drewnianego tarasu to ciągła walka z wilgocią, promieniami UV, pleśnią, grzybami. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej alternatywom. Na rynku dostępny jest doskonały substytut drewna – nowoczesny, estetyczny, bezpieczny i łatwy w montażu kompozyt.

Producentowi desek BergDeck – firmie Salag z Suwałk – udało się uzyskać w swoim materiale ponadczasowy urok drewna. Deski kompozytowe perfekcyjnie imitują naturalny materiał. Nawierzchnia tarasowa z kompozytu występuje w wielu wersjach kolorystycznych, takich jak: orzech, kasztan, antracyt, klon. Deska firmy Salag jest dodatkowo dostępna w wersji szczotkowanej – przypominającej drewno i nieszczotkowanej – gładkiej. BergDeck – w zależności od wybranej przez nas opcji – wygląda jak drewno i… pachnie jak drewno.

Deski kompozytowe BergDeck mają też inną zaletę – są łatwe w utrzymaniu. Taras czyścimy przy pomocą myjki ciśnieniowej lub zwykłej szczotki. Jeśli zajdzie taka potrzeba – nawierzchnię odświeżamy za pomocą specjalnego renowatora.

Kompozytowe deski tarasowe wykonane są z bezpiecznych materiałów – mączki drzewnej, nowoczesnych polimerów i filtrów UV. W składzie chemicznym nie znajdziemy związków lotnych, ani metali ciężkich, takich jak rtęć i ołów. Taras wykonany z materiału kompozytowego posiada antypoślizgową powierzchnię, co nie pozostaje bez znaczenia, gdy w domu są dzieci i osoby starsze.

BergDeck jest niezwykle prosty w montażu, dlatego do wykonania tarasu możemy podejść jak do wyzwania. Nie musimy wynajmować specjalistów, taras jesteśmy w stanie położyć samodzielnie. Wystarczy odpowiednia motywacja oraz przygotowane przez producenta zestawy wkrętów i bitów, gwarantujące solidne mocowanie desek na lata. Produkt BergDeck został wzbogacony także o inne rozwiązania ułatwiające budowę wymarzonego miejsca relaksu, m.in.: systemy wykończenia schodów, listwy kątowe, zaślepki.

Warto pamiętać też o tym, że kompozyt może być wykorzystywany nie tylko jako powierzchnie tarasowe, ale też jako materiał na pomosty, obrzeża basenów i ścieżki.

Deski zamówisz również przez Internet: www.bergdeck.com

W tej chwili trwa promocja!

Więcej o producencie:

BERGDECK

Salag Sp. z o.o. Sp. k., ul. Szafirowa 5, 16-400 Suwałki, tel. 87 565 42 22, e-mail: info@bergdeck.com, www.bergdeck.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj