Łukasz Rudzewicz – jak na ikonę klubu przystało – zostaje w Ślepsku Malow Suwałki

0
737
Ślepsk Malow Suwałki
13 XII 2019; Suwalki Arena; PlusLiga; Slepsk Malow - Visla Bydgoszcz 3:2; Łukasz Rudzewicz © 2019 Wojciech Otlowski

Mamy dla Was kolejne, znakomite informacje! Łukasz Rudzewicz, środkowy Ślepska Malow Suwałki, przedłużył kontrakt z klubem i rozpocznie tym samym 17-sty (!!) sezon w biało-niebieskich barwach.

35-letni zawodnik jest jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z zespołem wszystkie szczeble rozgrywkowe – od III Ligi do PlusLigi.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w pierwszym odcinku programu „Biało-Niebieski Podcast”, którego gościem był właśnie Rudzewicz: tutaj

W ubiegłym – 2019 roku – Rudzewicz sięgnął po Mistrzostwo 1. Ligi Mężczyzn i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. Nie rozegrał jednak pełnego sezonu z uwagi na kontuzję, która wykluczyła go z gry na dłuższy okres czasu. W pierwszej części sezonu 2018/2019 był jednak niezwykle ważnym ogniwem biało-niebieskich. Długo rywalizował z Adrianem Hunkiem, środkowym Olimpii Sulęcin, o ligowy prymat w kategorii najlepiej blokujących. Ostatecznie zakończył rozgrywki z dorobkiem 142 punktów (w tym 87 atakiem, 49 blokiem i 6 asów serwisowych).

W swoim debiutanckim sezonie w PlusLidze zaskarbił sobie zaufanie trenera Andrzeja Kowala. Rudzewicz doskonale spisywał się nie tylko w roli boiskowego jokera, niejednokrotnie pomagając kolegom z drużyny w odmienianiu losów poszczególnych spotkań, ale pojawiał się również w wyjściowej „6”.

Sylwetka zawodnika:
Data i miejsce urodzenia: 25.01.1985r., Augustów
Wzrost: 198 cm
Waga: 92 kg
Zasięg w ataku: 349 cm

Statystyki Łukasza Rudzewicza w sezonie 2019/2020:

– Rozegrane mecze: 21
– Punkty:
77
– Asy serwisowe: 6
– Punkty zdobyte w ataku: 39
– Punkty zdobyte blokiem: 32

Źródło: materiały prasowe klubu Ślepsk Malow Suwałki

Leave a Reply