Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o pięciu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Zmarła 72-letnia kobieta.

Chorzy to: dziecko z powiatu bielskiego, izolacja domowa; dziecko z powiatu bielskiego, izolacja domowa; mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa; starsza kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa; kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego, izolacja domowa. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.

Kolejni chorzy (11.04): młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa; mężczyzna w sile wieku z powiatu kolneńskiego, izolacja domowa; kobieta w sile wieku z powiatu kolneńskiego, izolacja domowa; młoda kobieta z Białegostoku, izolacja domowa; mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa; kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa; mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa; nastolatka z powiatu bielskiego, izolacja domowa; mężczyzna w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa; kobieta w sile wieku z powiatu bielskiego, izolacja domowa; starsza kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa; młody mężczyzna z powiatu bielskiego, izolacja domowa; starsza kobieta z powiatu bielskiego, hospitalizowana w Szpitalu w Łomży; dziecko z powiatu bielskiego, izolacja domowa; młoda kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa; starszy mężczyzna z powiatu bielskiego, izolacja domowa oraz trzy kobiety w sile wieku z powiatu bielskiego, wszystkie są w izolacji domowej.

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje również o tym, że został potwierdzony drugi przypadek wystąpienia zgonu z powodu zachorowania na wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. To kobieta w wieku 72 lat, mieszkanka powiatu Wysokie Mazowieckie,  miała choroby współistniejące, była hospitalizowana w szpitalu w Warszawie. Osoby z rodziny są objęte nadzorem sanitarnym.

Sytuacja w Suwałkach:

Leave a Reply