Jesteś fanem polskiej kinematografii? Szukasz najciekawszych filmów rodzimej produkcji, by miło spędzić wolny wieczór? W takim razie dobrze trafiłeś. Właśnie przygotowaliśmy listę polskich filmów dostępnych w serwisie internetowym Netflix. Ta największa na świecie platforma wideo na życzenie stale uzupełnia swoją ofertę o produkcję z naszego kraju. W stałej ofercie serwisu nie brakuje też międzynarodowych hitów. Każdy znajdzie tam dla siebie idealny film, serial lub program telewizyjny.

Artykuł partnera.

Najlepsze polskie filmy na Netflix

Nasza pierwsza propozycja to film “Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego zrealizowany na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka. Produkcja swoją premierę miał 18 września 2014 roku. Jest to polski film biograficzny opowiadający historię profesora Zbigniewa Religi, wybitnego kardiochirurga, który jako pierwszy w naszym kraju dokonał udanego zabiegu przeszczepu serca w 1985 roku. W rolę profesora wciela się aktor Tomasz Kot. Zdjęcia do filmu nagrodzonego wieloma prestiżowymi nagrodami kręcono w październiku i listopadzie 2013 roku. W sumie w kinach produkcję zobaczyły ponad dwa miliony osób. Akcja filmu umiejscowiona jest w latach 80-tych. Poznajemy niezwykle ambitnego i nowatorskiego w swoim działaniu kardiochirurga, który marzy o wykonaniu pierwszego przeszczepu serca w Polsce. Drogi do osiągnięcia celu nie ułatwia mu panująca w tamtym czasie sytuacja w kraju. Młody profesor musi pokonać niechęć starszych kolegów i przedstawicieli komunistycznego aparatu władzy. Gdy mu się to udaje w końcu dopina swego. Miejsce na kartach historii kosztuję jednak go i jego rodzinę wiele wyrzeczeń.

Co jeszcze warto obejrzeć na platformie internetowej Netflix w polskim wydaniu? Nasza propozycja to film fabularny “Drogówka” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Zdjęcia do produkcji kręcono od 18 lutego do 20 kwietnia 2012 roku na terenie Warszawy. 14 grudnia film miał swoja premierę. W tym miejscu warto wspomnieć o dwóch ciekawostkach. Próbne zdjęcia do filmu zostały w całości nagrane za pomocą telefonów komórkowych. Produkcja mogła też liczyć na dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej rzędu trzech milionów złotych. Sam film opowiada historię siódemki policjantów. Z pozoru są grupą przyjaciół. Łączy ich służba, czasem przyjaźń, a na pewno imprezowy styl życia i zamiłowanie do sportowych aut. Razem załatwiają też interesy. Hermetyczna grupa zaczyna się rozpadać, gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jedno z nich. Jeszcze ciekawiej robi się po tym jak o morderstwo zostaje oskarżony jeden z głównych bohaterów. Zaczyna się walka o oczyszczenie dobrego imienia. Na jaw wychodzą kolejne przestępstwa.

1 KOMENTARZ

  1. Ja już bardzo dużo filmów widziałam i szukałam w ostatnim czasie czegos nowego co mnie zaskoczy. Dlatego jak widziałam już którys raz z rzędu reklamę Zenka na vod tvp to postanowiłam wykupić sobie dostęp i go obejrzeć. Jutro niedziela to będzie idealny moment

Dodaj komentarz