Po raz 18. suwalscy badmintoniści znaleźli się na najwyższym podium w rozgrywkach 47. Drużynowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie. Jednogłośną decyzją zarządu Polskiego Związku Badmintona zakończono rozgrywki Lotto Ekstraligi Badmintona w sezonie 2019/2020 i postanowiono, aby bez rozgrywania rundy finałowej uznać kolejność drużyn, jak po rundzie zasadniczej.

Do chwili decyzji Związku 14 zespołów rozegrało wszystkie mecze w rundach zasadniczych, czekano jeszcze na rozegranie półfinału i finału ligi, by wyłonić mistrzów. W rundzie zasadniczej zdecydowanie najskuteczniejszy był team badmintonistów SKB Litpol-Malow. Suwalczanie zdobyli 38 punktów i pokonali wszystkich rywali.

– Eksperyment polegający na połączeniu młodości z doświadczeniem wypalił – oenia Henryk Owsiejew, główny sponsor SKB Litpol-Malow. – Uważam, że Polski Związek podjął słuszną decyzję. My wygraliśmy w lidze wszystkie mecze, ten tytuł nam się należał – dodaje Owsiejew.

– Nie wyobrażałem sobie innej decyzji. Trzeba było zakończyć rozgrywki na tym etapie z powodu zagrożenia zdrowia zawodników. Traktowaliśmy podczas rund zasadniczych każdy mecz poważnie, nie lekceważyliśmy przeciwnika – uważa mec. Jerzy Szleszyński, prezes SKB.

Treść uchwały Polskiego Związku Badmintona:

Zarząd Polskiego Związku Badmintona zdecydował o zakończeniu rozgrywek LOTTO Ekstraligi w sezonie 2019/2020 bez rozgrywania rundy finałowej i uznanie kolejności drużyn jak po rundzie zasadniczej. Z uwagi na „siłę wyższą”, jaką jest pandemia COVID-19, rozegranie rundy finałowej jest niemożliwe. Niniejszym gratulujemy zespołowi SKB Litpol- Malow Suwałki, który został Mistrzem Polski. Wicemistrzostwo Polski zdobył UKS Hubal Białystok, a trzecie miejsce zajął ABRM Warszawa, ubiegłoroczny Mistrz Polski.

Z 3. ostatnich miejsc spadają: MKS Stal Nowa Dęba, KS Chojnik Jelenia Góra i BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle. UKS Unia Bieruń rozegra mecz barażowy o utrzymanie się w Ekstralidze z przegranym z dwumeczu o awans do Ekstraligi z I Ligi Badmintona.

Mecz powinien zostać rozegrany do 15 września, czyli przed rozpoczęciem nowego sezonu. Dwumecz o awans do Ekstraligi zostanie rozegrany pomiędzy MKS Spartakus Niepołomice – KS Badminton School Gdynia i powinno to nastąpić do końca sierpnia b.r.

Końcowa tabela LOTTO Ekstraligi Badmintona
1. SKB LITPOL-MALOW Suwałki pkt. 38
2. UKS Hubal Białystok pkt. 35
3. ABRM Warszawa pkt. 33
4. KU AZS UM Łódź pkt. 28
5. CT Arena HAWEL Academy pkt. 25
6. OSSM-SMS Białystok pkt. 25
7. UKS Aktywna Piątka Przemyśl pkt. 21
8. AZSAGH Kraków pkt. 16
9. UKS Plesbad Pszczyna pkt. 12
10. Sportowa Politechnika Gdańsk pkt. 11
11. UKS Unia Bieruń pkt.11
12. BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle pkt.10
13. KS Chojnik Jelenia Góra pkt.5
14. MKS Stal Nowa Dęba pkt.3

Dodaj komentarz