Miasto Suwałki ogłosiło przetargi na dwa zwycięskie „duże projekty” z Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 30 listopada powstanie hala pneumatyczna przy Szkole Podstawowej nr 6 oraz wybudowane zostaną parking i zatoka autobusowa przy ogródkach działkowych w sąsiedztwie ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziś kończy się procedura naboru do SBO na 2021 rok.

– Planowana hala pneumatyczna w okresie jesienno-zimowym będzie stanowić zadaszenie istniejącego w Szkole Podstawowej nr 6 boiska do piłki nożnej. Hala będzie montowana i demontowana każdego roku – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk.

Przewidywany okres montażu hali to przełom września i października, a demontażu hali – marca i kwietnia. Dzięki ogrzewaniu hali będzie można korzystać z boiska przez cały rok. Hala użytkowana będzie przez maksymalnie 300 osób.

W skład hali pneumatycznej wchodzić będą takie elementy jak: oświetlenie, system grzewczo-nadmuchowy – stały i awaryjny system podtrzymywania ciśnienia, system kotew. Wykonane też zostanie ogrodzenie i zadaszenie o konstrukcji stalowej nad zestawem grzewczym. Dla składowania elementów hali na terenie szkoły należy wykonać zamykaną wiatę o powierzchni ok. 30 m kw.

Kolejny projekt to uporządkowanie terenu oraz budowa parkingów i zatoki autobusowej MPK w centrum ogródków działkowych na Osiedlu Północ w Suwałkach. W ramach inwestycji powstanie zatoka autobusowa i droga o następujących parametrach: jezdnia o szerokości 6,0 m z kostki betonowej, chodnik o szer. 2,0 m, miejsca parkingowe i miejsca dla osób niepełnosprawnych  z kostki betonowej, wiata przystankowa, oświetlenie i odwodnienie.

Leave a Reply