Ulica Szczęsnowicza w budowie. Jest umowa na Francuską i Włoską

0
502
zdj. Gober Firma Budowlana

Firma PDM Suwałki rozpoczęła w piątek (29 maja) budowę ul. Księdza Stanisława Szczęsnowicza. To zupełnie nowa ulica łącząca Szpitalną z Reja i Reja z Pułaskiego. Umowy opiewają na kwotę ponad 2,5 mln zł.

Podpisana została też umowa na budowę ul. Francuskiej i Włoskiej na tzw. osiedlu Bieryły. Suwalska Firma REM-BUD za blisko 7 mln zł wybuduje te ulice do 30 listopada tego roku. Inwestycje są dofinansowane środkami z Funduszu Dróg Samorządowych.

– Ulica Księdza Szczęsnowicza będzie miała 400 metrów długości, asfaltową jezdnię o 6 m szerokości, powstanie chodnik ze ścieżką rowerową oraz blisko 60 miejsc parkingowych – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca prezydenta Suwałk. – Warto zaznaczyć, że droga biegnie obok nowych bloków ZBM TBS wybudowanych w formule od Najemcy do Właściciela. Już niedługo będziemy przekazywali klucze najemcom tych budynków. Pod koniec roku będą oni mogli komfortowo dojechać do swoich nowych mieszkań – dodaje Kurzyna.

To nie jedyne drogi osiedlowe, których budowa rozpocznie się w tym toku. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał umowę na ulice: Francuską i Włoską na tzw. os. Bieryły za ogródkami działkowymi przy ulicy Zastawie. Za blisko 7 mln zł układ drogowy w tej części Suwałk zbuduje lokalna firma REM BUD. Ma na to czas do 30 listopada tego roku. Kolejna inwestycja to budowa ulicy Bolesława Krzywoustego i Bolesława Śmiałego, na powstanie których niedawno rozstrzygnięto przetarg. Za 1,171,144.93 zł ulice wykona firma z Olecka. Ma na to czas do 30 października tego roku.

Leave a Reply