Jeszcze w sierpniu wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Pułaskiego z Armii Krajowej i Rotmistrza Witolda Pileckiego. Powstaną tam rondo oraz wydzielone pasy do skrętu w prawo. W tym roku było tam już ponad 20 stłuczek.

– Sprawę analizujemy już od dłuższego czasu. Ostatnio na sile przybrała tam liczba zdarzeń drogowych.  Dlatego też poleciłem Zarządowi Dróg i Zieleni w Suwałkach by wspólnie z Komendą Miejską Policji w Suwałkach – która wystąpiła z wnioskiem o zajęcie się tą sprawą – przeprowadzili wizję w terenie i wypracowali propozycje możliwe do realizacji – poinformował Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Powstała analiza możliwości zmian, jakie można wprowadzić na tym skrzyżowaniu. Wypracowano 4 warianty organizacji ruchu.

– Ostatecznie zdecydowaliśmy się na oznakowanie skrzyżowania jako rondo dwupasowe z wydzielonymi pasami ruchu do skrętu w prawo na każdym wlocie – dodaje Prezydent Suwałk – W najbliższym czasie zostanie wyłoniony wykonawca dokumentacji technicznej przebudowy skrzyżowania tych ulic wraz ze zmianą organizacji ruchu – tłumaczy Renkiewicz.

Po jej wykonaniu Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach przystąpi do jej wdrożenia.

Przebudowa skrzyżowania będzie prowadzona dwu etapowo.

Pierwszy etap zostanie wykonany do końca sierpnia 2020 roku i będzie obejmował zmianę organizacji ruchu z niezbędną korektą skrzyżowania. Drugi etap zostanie wykonany w 2021 roku i będzie obejmował budowę przejść dla pieszych wraz z przejazdami dla rowerzystów oraz ich oznakowanie.

Dodaj komentarz