Odzew na konkurs Suwalskiego Ośrodka Kultury, dotyczący nazwy dla gry planszowej o Suwałkach, przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Do SOK wpłynęło aż sto sześćdziesiąt jeden oryginalnych propozycji. Po burzliwych obradach komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs, przyznając nagrodę główną i cztery wyróżnienia.

Źródło fot.: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Po wnikliwym przeanalizowaniu nadesłanych propozycji, wybrano nazwę „Gramy w Suwałki” autorstwa Aleksandry Paproty. Nagrodą będzie Srebrny Suwal ufundowany przez Alicję Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, który zostanie wręczony podczas tegorocznego Jarmarku Kamedulskiego oraz egzemplarz gry, który zwyciężczyni konkursu otrzyma w dniu jej oficjalnej premiery. Komisja przyznała również cztery wyróżnienia. Otrzymali je: Marlena Milewska, Maciej Ćwikliński, Marek Niedbała, Mariusz Bagan.

„Gramy w Suwałki” to gra planszowa, która będzie nieco sentymentalną podróżą po dziejach Suwałk, a zarazem połączy wiedzę o mieście z zasadami ekonomii. Gracze wcielą się w postaci wybitnych suwalczan z przedwojennej historii Suwałk. Na planszy znajdą się najważniejsze budynki miasta. Te historyczne i współczesne oraz miejsca kochane przez suwalczan, z którymi łączy się wiele dobrych i ciepłych wspomnień, relaks i wypoczynek oraz wszędzie obecny dobry duch kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj