Reklama

Kto będzie prezydentem? Wstępne wyniki II tury wyborów

Data:

- Reklama -

Wczoraj Polacy po raz drugi skierowali swe kroki do urn wyborczych, by oddać głos na wybranego kandydata na prezydenta. I ruszyli tłumnie – jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja wyniosła ponad 67 procent.

Wczorajszy sondaż exit poll wskazywał na zwycięstwo ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Obecny prezydent miał nad kontrkandydatem przewagę wynoszącą 0,8 punktu procentowego (A. Duda – 50,4%, R. Trzaskowski – 49,6%). To wyniki oparte o informacje otrzymane od osób opuszczających lokale wyborcze.

Na pierwsze wyniki oparte na danych komisji przyszło nam nieco poczekać. Tuż po północy spłynęły wyniki z połowy komisji wyborczych. Według nich przewaga obecnego prezydenta zwiększyła się – miał już 50,8%, kandydat KO – 49,2%.

W poniedziałkowy poranek już niemal wszystkie dane z komisji dotarły do PKW. Najnowsze dane z sondażu late poll Ipsosu dają Andrzejowi Dudzie wygraną z wynikiem 51,21 procent; Rafał Trzaskowski ma poparcie 48,79 procent wyborców.

Obaj kandydaci odwiedzili Suwałki – Rafał Trzaskowski przed pierwszą turą wyborów, obecny prezydent we wtorek, 7 lipca. Wyniki w okręgu suwalskim obejmującym miasto Suwałki oraz powiaty: suwalski, augustowski, sejneński i sokólski, pokazują, że głosujących mieszkańców regionu przekonał Andrzej Duda. Na niego swój głos oddało 60,15 procent. Rafał Trzaskowski uzyskał wyniki 39,85 procent. Frekwencja wyborcza wyniosła 61,65 procent.

Nadal nie są to ostateczne wyniki. Nie obejmują one wszystkich głosów oddanych poza granicami kraju. W zagranicznych obwodach w II turze wyborów głosowało 50,73 proc. uprawnionych.

Leave a Reply

Udostępnij:

Reklama

Najczęściej czytane

Przeczytaj więcej
Powiązane

%d bloggers like this: