Przeprowadzoną wspólnie z samorządowcami i posłem Robertem  Tyszkiewiczem konferencją prasową w Suwałkach Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska zwieńczyła swą środową podróż po północy województwa podlaskiego. Była ona związana z akcją #TydzieńDlaRafała, w ramach której wsparła kandydaturę Rafała Trzaskowskiego przed drugą turą wyborów prezydenckich.

Marszałek przypomniała, że do wyborów pozostało coraz mniej czasu i zaapelowała do mieszkańców całego regionu o masowe uczestnictwo w drugiej turze wyborów. Stwierdziła, że głos każdego z nich jest bardzo ważny, i to od głosu obywateli zależeć będzie przyszłość Polski.
Zwróciła się ze zdecydowanym apelem, aby 12 lipca oddać głos na Rafała Trzaskowskiego.

Obecny na konferencji Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku i szef regionalnego sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego podkreślił, że niedzielne wybory zadecydują nie tylko o personaliach głowy państwa, lecz także o przyszłości Polski i całego samorządu. W jego opinii samorządy, pozbawione silnego prezydenta, jakim byłby Rafał Trzaskowski, są poważnie zagrożone polityką obecnego rządu. Prezydent Białegostoku podkreślił, że to właśnie Rafał Trzaskowski jest gwarantem stabilnego rozwoju samorządu i wolności obywatelskich każdego człowieka.

Przewodniczący podlaskiej PO Robert Tyszkiewicz przekonywał, że potrzebna jest absolutna mobilizacja. Zaapelował też, aby w niedzielę pójść do wyborów i wesprzeć Trzaskowskiego. W opinii Tyszkiewicza Polsce potrzebny jest silny i spokojny prezydent, patrzący w przyszłość i budujący więzi porozumienia ponad podziałami. To właśnie zagwarantuje Trzaskowski, w przeciwieństwie do Andrzeja Dudy, szukającego wrogów i podziałów, wypowiadającego dziwne stwierdzenia, jak np. dot. szczepionek.

Fot. źródło: Materiały prasowe

Leave a Reply