25 VII 2020 ; Suwałki - Stadion Miejski; I liga, Wigry - Zagłębie Sosnowiec 0:2; piłka mija Bartłomieja Babiarza (6) © 2020 Wojciech Otłowski

Suwalski klub sprowadził kolejnego – po Kamilu Adamku – doświadczonego piłkarza, Bartłomieja Babiarza. Trzydziestojednoletni pomocnik ostatni sezon spędził w Zagłębiu Sosnowiec. Najlepszy okres w karierze zawodnika to niewątpliwie gra w Ruchu Chorzów, w barwach którego sześć lat temu wystąpił w sześciu meczach eliminacji do Ligi Europy. Chorzowianie byli bliscy awansu do fazy grupowej. W ostatnim meczu kwalifikacji udało się nawet doprowadzić w Charkowie do dogrywki, ale Cleiton Xavier, Brazylijczyk grający w Metaliście, strzelił w 105 minucie decydującą bramkę z rzutu karnego. Bartłomieja Babiarz kibicie mogli niedawno zobaczyć na boisku, bo podczas ostatniego meczu w Fortuny I ligii rozegranego na Zarzeczu, 25 lipca, w 75 minucie zmienił swego klubowego kolegę, Filipa Karbowego.

Choć zawodnik swoje najlepsze lata ma za sobą, jednak wielu ma nadzieję, że swym doświadczeniem wspomoże młody zespół w walce o drugoligowe punkty. Pierwszy mecz i okazja do zobaczenia nowego składu biało-niebieskich już niebaem. W pierwszej kolejce – 28 sierpnia o godzinie 18.00 – Wigry podejmą u siebie Olimpię Grudziądz.