Willem Dafoe w inspirującej opowieści o najbardziej produktywnych i jednocześnie dramatycznych latach życia Vincenta Van Gogha. Pełen sprzeczności malarz decyduje się na wyjazd z Paryża, żeby znaleźć swoje miejsce na świecie. Pokaz filmu odbędzie się 2 września o godz. 18.00 w Suwalskim Ośrodku Kultury.

Za namową przyjaciela Van Gogh wyjeżdża z Paryża do Arles – w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.

Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

Reżyserem filmu jest Julian Schnabel, laureat Złotego Globu i nagrody w Cannes za film “Motyl i skafander”.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na ten film. Wystarczy do 30 września do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Ile razy i za jakie filmy Willem Dafoe był nominowany do Oscara? Zwycięzcę wylosujemy.

Pokaz filmu “Van Gogh. U bram wieczności” w cyklu DKF 13 w Suwałkach

Leave a Reply