Młodzi piłkarze z bliższych i dalszych zakątków Polski przyjechali do Suwałk, by w ostatni weekend sierpnia zaprezentować podczas VIII Turnieju Piłkarskiego im. Grzegorza Wołągiewicza swoje umiejętności, przygotowanie, wolę walki.

Piątkowy wieczór na Zarzeczu dostarczył kibicom mnóstwa emocji, ale nie mniej było ich kolejnego dnia – i to zarówno na trybunach, jak i na płycie boiska, bo najmłodsi zawodnicy z wielkim zaangażowaniem podchodzili do gry.

Mecze rozpoczęły się o godzinie 10.00. Jednocześnie rozgrywane były na murawie stadionu dwa spotkania, trwające po 25 minut. Komentowanie przebiegu zmagań było nie lada wyczynem, gdyż bramki sypały się jak z rękawa. Doskonale spisali się zawodnicy z Suwałk, dzielnie walczyli także ich młodsi koledzy, którzy z racji wieku i nieco mniejszego doświadczenia zeszli pokonani przez Jagiellonię, jednak nie tracili humoru i zapału do dalszej gry.

Głośno było na trybunach, młodych piłkarzy dopingowano z entuzjazmem i zaangażowaniem:

Uroczyste otwarcie imprezy rozpoczęło powitanie i prezentacja uczestników:

Potem głos zabrał prezydent Czesław Renkiewicz, który dziękował młodym piłkarzom, rodzicom i trenerom za przybycie. Zaznaczył także, że turniej jest okazją do przypomnienia osoby jego poprzednika, Grzegorza Wołągiewicza – prezydenta Suwałk w latach 1994-2002, prezesa Klubu Sportowego Suwałki Wigry. Dziękował wszystkim, którzy włączając się w ten turniej przyczyniają się do krzewienia sportu wśród młodego pokolenia:

Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, dziękował prezesowi Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, Kamilowi Makarewiczowi, za przygotowanie imprezy, podjęcie cennej inicjatywy propagującej uprawianie sportu przez najmłodszych:

Kamil Makarewicz, prezes Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, podziękował przedmówcom za miłe słowa dotyczące organizacji imprezy, która – jak wyznał, jest dla Akademii prawdziwym świętem piłkarskim:

Oficjalną część zakończył pokaz freestyle futbolu w wykonaniu półfinalisty Pucharu Polski 2019, Dawida Jarzębowskiego.

Chwilę potem na boisko wybiegli zawodnicy kolejnych czterech drużyn. Piłkarskie zmagania najmłodszych potrwają do godziny 18.00, a jutro od godziny 10.00 na stadionie na Zarzeczu zmierzą się najlepsze drużyny. Sportowych emocji nie zabraknie, a uczestnicy turnieju, choć młodzi wiekiem, prezentują to, co najlepsze w piłce nożnej – zaangażowanie, wolę walki, zapał i zasady fair play.

Foto: Wojciech Otłowski –www.wojciech-otlowski.pl

Leave a Reply