Z regionu: ACCA w Białymstoku

0
349
Zdjęcie autorstwa: Karolina Grabowska z Pexels

To pierwsze takie studia nie tylko w Białymstoku, ale w całej północno-wschodniej Polsce. Politechnika Białostocka w październiku rusza z podyplomowymi studiami akredytowanymi przez ACCA.

ACCA, czyli Association of Chartered Certified Accountants, jest największą międzynarodową organizacją o ponad 100 – letniej historii, zrzeszającą ponad 200 tysięcy członków i 500 tysięcy studentów – specjalistów z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania.

Studia podyplomowe „Rachunkowość i Zarządzanie Finansami ACCA” – poza dyplomem Politechniki Białostockiej, umożliwią uczestnikom uzyskanie oficjalnego dyplomu organizacji „ACCA Advanced Diploma in Accounting and Business”. Absolwent ma zdobyć nie tylko wiedzę, ale także doświadczenie i praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem, audytu, rachunkowości zarządczej i finansowej, zarządzania ryzykiem, planowania strategicznego, a także prawa i podatków.

– To szansa na skuteczne wyróżnienie się na rynku pracy – mówi dr Andrzej Karpowicz, kierownik studiów. Międzynarodowe korporacje czy duże firmy doradcze chętnie zatrudniają członków ACCA. Sądzę, że takie studia w Białymstoku istotnie wpłyną na rozwój kapitału ludzkiego i mogą stanowić zachętę do inwestowania w naszym regionie – dodaje.

Studia trwają rok i są kierowane przede wszystkim do osób z doświadczeniem w rachunkowości i finansach. Większość zajęć prowadzona będzie przez wysokiej klasy praktyków z danej dziedziny, w tym członków ACCA. Szczegółowe informacje i zasady rekrutacji są dostępne na stronie internetowej Wydziału Inżynierii i Zarządzania PB.

Leave a Reply