Badminton Suwałki

Od czwartku do niedzieli w Łęcznej odbywał się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie. Suwalski Klub Badmintona oraz województwo podlaskie reprezentowali juniorzy młodsi: Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski.

Jeden finał odbył się z udziałem suwalskich badmintonistów, była to gra podwójna chłopców Michał Aleksandrowicz, Mateusz Hołub. O najwyższe trofeum walczyli z parą Jakub MELANIUK /Szymon ŚLEPECKI (UKS Unia Bieruń/LKS Technik Głubczyce). Przeciwnicy suwalczan to debel nr 1 w tej kategorii wiekowej w Polsce. W pierwszym finałowym secie suwalczanie potrafili, utrzymać kontakt z rywalami z drugiej strony kortu do 8 pkt w drugim secie do 10 pkt. Później rywale odskakiwali na kilkupunktową, bezpieczną przewagę.

Były momenty, gdzie suwalczanie próbowali nawiązać walkę i jak pokazuje końcowy wynik – badmintoniści z Suwałk w Łęcznej odebrali tytuł wicemistrzów Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży). W tym finale nie zawiedli faworyci Jakub Melaniuk/Szymon Ślepecki — byli poza zasięgiem naszych deblistów.

W sobotę w ćwierćfinale z turniejem musiał pożegnać się debel Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski. Szkoda, że druga suwalska para deblowa (wyżej kwalifikowana) Jan Filipowicz, Sebastian Lenczewski nie pokazała pełni swoich umiejętności — w ćwierćfinale swój pojedynek przegrali na własne życzenie. Na korcie widoczny był brak koncentracji, woli walki, brak wiary w końcowy sukces i efekt taki, że musieli uznać wyższość pary, którą można było pokonać — brązowy medal był na wyciągnięcie ręki.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył UKS Plesbad Pszczyna.

Leave a Reply