Na odbywających się w Białymstoku (11-13.09.2020 r.) Mistrzostwach Polski Młodzików i Juniorów medale zdobyli podopieczni Jerzego Dołhana i Jacka Niedźwieckiego. Anastasija Khomich pierwszy  raz w swej badmintonowej karierze zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w grze pojedynczej i podwójnej  juniorek.

Przypominamy, że Anstasija w lipcu tego roku otrzymała polskie obywatlestwo.

Suwalczanka w finale pokonała 2:0 (21:18, 21:17) Zuzannę Jankowską z (BENINCA UKS Feniks K-K). Na najwyższym stopniu podium stanęła po raz drugi wspólnie z klubową koleżanką Karoliną Szubert, a była to gra podwójna juniorek. W finale suwalska para pokonała 2:0 (21:17, 21:14) Zuzannę JANKOWSKĄ/Zofię TOMCZAK (BENINCA UKS Feniks K-K ABRM Warszawa).

Karolina Szubert brązowy medal zdobyła wspólnie z partnerem Szymonem STOKFISZEM. Karolina i Szymon w pierwszej rundzie odprawili z kwitkiem parę Hubert ZANIEWSKI /Agnieszka DZIEJARSKA następnie Łukasz CIMOSZ/Dominika CHOJNACKA, by w walce o finał przegrać w dwóch setach 16:21 i 14:21 z Maciejem MATUSZEM/Dominiką KWAŚNIK — zdobywcami Mistrzostwa Polski.

Bez gry w finale Aleksandra Goszczyńska wspólnie z Wiktorią Dąbczyńską (MKS Orlicz Suchedniów) zdobyły srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski. W półfinale pokonały 2:0 (23:21, 21:7) Wiktorię ADAMEK/Oliwię SOCHA (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górn./KS Chojnik Jelenia Góra). Aleksandra i Wiktoria były zdecydowanymi faworytkami do złotego medalu Mistrzostw Polski. Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki) zdobyła także medal brązowy w grze mieszanej, jej partnerem był Konrad PŁOCH.

W walce o finał gry mieszanej ulegli parze, która zdobyła Mistrzostwo Polski — Paweł ŚMIŁOWSKI/Magdalena ŚWIERCZYŃSKA.

Dwa brązowe medale Mistrzostw Polski zdobył suwalczanin Michał Sobolewski. W grze pojedynczej młodzików — Michała Sobolewskiego zaliczano do faworytów. Michał walkę o wejście do finału przegrał 0:2 (18:21, 16:21) z Janem LEWANDOWSKIM (BKS Kolejarz Częstochowa) i musiał zaspokoić się medalem brązowym.

Kolejny, drugi medal — brązowy, Michał zdobył w grze podwójnej młodzików wspólnie z partnerem Nestorem GABRYSIAKIEM (UKS Kometa Sianów). Michał i Nestor w walce o finał musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców tej kategorii — Mistrzów Polski, Robert CYBULSKI/Bartosz MARKIEWICZ.

Leave a Reply