Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert inaugurujący 14. sezon artystyczny Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. Pierwszym gościem Filharmonii Suwałk będzie jeden z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia, z powodzeniem występujący jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin – Mischa Kozłowski.

Orkiestra zagra pod batutą maestro Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza. W programie jeden z najbardziej lubianych przez publiczność, zachwycający spontanicznością, wyrafinowaniem i wdziękiem koncert fortepianowy nr 20 kv 466 d-moll W. A. Mozarta oraz równie wielki klasyk – czteroczęściowa Symfonia nr 88 G-dur J. Haydna z wesołym tematem głównym oraz dowcipnym finałem.

Koncert odbędzie siew najbliższy piątek, 25 września o godz. 19.00 w Sali in. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Bilety w cenie 30 i 15 zł można nabyć online oraz w kasie SOK. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%.

Mischa Kozłowski to jeden z ciekawszych pianistów swojego pokolenia, który z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Gdyni pod kierunkiem Julity Randazzo, a w latach 1999–2008 kształcił się pod opieką artystyczną Katarzyny Popowej-Zydroń. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Piotra Palecznego oraz kameralistykę u Macieja Paderewskiego, Jerzego Marchwińskiego i Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej (dyplom z wyróżnieniem, 2013). Obecnie kontynuuje naukę w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii pod kierunkiem Tomasza Herbuta. Artysta w swoim dorobku ma wiele laurów konkursowych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pieśni im. Othmara Shoecka w duecie z Danielą Ruth Stoll (Brunnen, 2016), Szwajcarskiego Konkursu Muzyki Kameralnej ORPHEUS w duecie z wiolonczelistką Iloną Basiak (Berno, 2015), Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. Bronisława Hubermana w duecie z wiolonczelistką Magdaleną Bojanowicz (Częstochowa, 2013), Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Mykoły Łysenki (Kijów, 2012) i Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Darmstadt (2009). Mischa Kozłowski koncertował w ramach takich prestiżowych festiwali, jak Kissinger Sommer (Bad Kissingen), Festspiele Europäische Wochen (Passau), NCPA May Festival (Pekin), Gulangyu Summer Music Week (Xiamen), Chopin au Jardin du Luxembourg (Paryż), Kyoto International Music Students Festival (Kioto), Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju, „Kwartesencja” i Międzynarodowy Festiwal Paderewskiego (Warszawa), Malta Festival i Transatlantyk Festival (Poznań), Unsound Festival (Kraków) czy „Muzyka na szczytach” (Zakopane). Występował w większości sal filharmonicznych i koncertowych w Polsce, ponadto także w Filharmonii Tallińskiej, Narodowej Filharmonii Ukrainy, Filharmonii Lwowskiej, w siedzibie UNESCO w Paryżu, Konzerthaus „Kultur Casino”, Zentrum Paul Klee oraz Yehudi Menuhin Forum w Bernie i in. Za swoje osiągnięcia pianista otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dongsan Research Foundation i Banku Société Générale.

Mecenasem koncertu jest firma RESO Europa Service – Mecenas Kultury Suwałk i Partner Suwalskiego Ośrodka Kultury.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na koncert Muzyka Klasyków Wiedeńskich. Wystarczy do 24 września do godz. 10.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: Która płyta Mischy Kozłowskiego była nominowana do International Classical Music Award 2015? Zwycięzcę wylosujemy. Zaproszenie wygrała Agata Truchel.

Leave a Reply