Starość dotyczy nas wszystkich. Jednak nie ma kogoś takiego jak “typowy starszy człowiek”. Starzenie się to zróżnicowany proces, który zależy od wielu czynników: wieku, stanu zdrowia, stanu portfela, płci, miejsca zamieszkania czy relacji społecznych. Dobra, aktywna, szczęśliwa starość jest możliwa, nawet jeśli teraz wydaje się utopijną ideą. Masz pomysł, jak pomóc? Weź udział w konkursie.

Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia.  Czy będziesz wśród nich? A może będą w tej grupie Twoi bliscy, przyjaciele, sąsiedzi? Już dziś możesz zaprojektować lepszą starość dla siebie, swoich bliskich, sąsiadów w swoich społecznościach i instytucjach.

Do konkursu można zgłaszać nowatorskie rozwiązania, które: poprawią jakość życia osób starszych i ich bliskich w domu, pracy, w lokalnej społeczności i pomogą lepiej przygotować się do starości; uruchomią lokalne i sąsiedzkie sieci wsparcia na rzecz osób starszych lub/i opiekunów rodzinnych, by zmniejszyć poczucie osamotnienia oraz sprawią, że instytucje będą mogły oferować bardziej dostępne usługi, współtworzone przez osoby starsze.

Poszukiwane są pomysły, które prowadzą do powstania nowych produktów i usług, ulepszają istniejące rozwiązania i nie były jeszcze realizowane w Polsce.

Najlepsi mają szansę na: dofinansowanie na testowanie rozwiązania w wysokości do 50 tys. zł; wsparcie ekspertów o wartości od 5 do nawet 30 tys. zł; indywidualną pracę nad rozwojem pomysłu z tutorem; profesjonalną promocję o wartości ponad 19 tys. zł oraz udział w targach, warsztatach, spotkaniach i pitchingach.

Dotychczas najlepiej ocenione pomysły polegały m. in. na: wspólnym słuchaniu muzyki (działanie przeciwko demencji); kontakt ze światem poprzez wideokonferencje; udziale w warsztatach ze stylistkami i wizażystkami, które pomagały starszym osobom w szyciu kolorowych, zgrabnych i nowoczesnych sukienek czy też organizacji spotkań z uczniami szkół podstawowych, dla których seniorzy stawali się przybranymi „babciami” i „dziadkami”.

Strona projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj