To kwota wsparcia z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, jaką drużyna Ślepska Malow Suwałki otrzymała w konkursie na działania sportowe. W puli znalazło się w sumie 800 tys. złotych. Druga połowa tej kwoty została przyznana Jagiellonii Białystok. 

– Jesteście wizytówką naszego województwa – powiedział do zawodników Ślepska Artur Kosicki, marszałek województwa podczas poniedziałkowego (21.09) spotkania w sali konferencyjnej hali Suwałki Arena. – Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy Was nie wspierać. Nie samą piłką nożną żyje podlaskie. Doceniamy Jagiellonię, ale wiemy, że mamy też drugi diament sportowy i to jest właśnie Ślepsk Malow Suwałki – podsumował marszałek.

Jak zapowiedział Artur Kosicki – w 2021 roku w konkursowej puli znajdzie się kwota 2 mln zł. Jest więc o co walczyć również poza boiskiem.

Mówi marszałek Artur Kosicki:

O czeku dla Ślepska Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk:

– To radosny dzień. Nasz klub przez 15 lat istnienia nie otrzymał takiego wsparcia z urzędu marszałkowskiego, jak obecnie – podkreślił prezes Ślepska Malow Suwałki, Wojciech Winnik, dodając, że sukcesy klubu możliwe są dzięki jedności i pomocy wielu partnerów. Hasło drużyny brzmi przecież: „Razem możemy więcej”.

Wojciech Winnik, prezes klubu:

Fot. Niebywałe Suwałki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj