Jeden złoty, srebrny i trzy brązowe medale to wynik młodych suwalskich badmintonistów w ciągu dwóch tygodni. Dobre wieści płyną z Józefosławia i Bierunia.

Najpierw podczas odbywającego się w Józefosławiu turnieju Elity i Juniorów Młodszych z dobrej strony pokazali się Aleksandra Goszczyńska, Anastasiya Khomich i Michał Sobolewski.

Złoto w grze podwójnej pań — przypadło parze Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki) /Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów). Srebro w grze pojedynczej zdobyła Anastasiya, która w finale dosyć gładko 21:12, 21:17 uległa Wiktorii Dąbczyńskiej (MKS Orlicz Suchedniów). Z brązowym medalem w grze pojedynczej wrócił Michał Sobolewski (SKB Suwałki). Michał w walce o finał uległ 22:24 i 19:21 późniejszemu zwycięzcy Dominikowi Kwincie (UKS KS Bad Kraków). Brązowy medal zdobyła Aleksandra Goszczyńska w grze mieszanej wspólnie z Przemysławem Szydłowskim (obecnie ABRM Warszawa). W rywalizacji o finał ulegli zdobywcom złotego medalu parze Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska 19:21, 21:14, 21:14 .

W miniony weekend (3-6.09.2020 r.) w Bieruniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie. Suwalska młodzież wróciła stamtąd z brązowym medalem.

Medal zdobyły dziewczęta w grze podwójnej Oliwia Niedźwiedzka i Natalia Lenczewska. Suwalczanki w Bieruniu pokazały się z bardzo dobrej strony. W drodze po medal najpierw pokonały zawodniczki z Bierunia (gospodarz mistrzostw) Kingę Król/Laurę Płoszczyca 21:12, 21:12, i kolejne rywalki Anna Kotlarska/Nikola Nowińska (MKS Garwolin/UKS Korona Pabianice) także musiały uznać wyższość podopiecznych Jerzego Dołhana.

Nasze dziewczęta zwyciężyły w trzech setach 21:16, 16:21, 23:21. Trzeci set tego meczu decydującego o wejście do strefy medalowej, to horror, pogoń naszych zawodniczek za wynikiem, przeciwniczki prowadziły z przewagą trzech, czterech punktów, posiadały nawet cztery lotki meczowe, ale charakter i ambicja młodych suwalczanek doprowadziły do remisu w trzecim secie 21:21, a później na przewadze zdobyły decydującą lotkę o wejście do półfinału i zapewniły sobie minimum brązowy medal. Ten wyczerpujący ćwierćfinałowy mecz w GD U15 mógł wpłynąć na to, że Oliwii Niedźwiedzkiej po zakończeniu meczu pozostało kilkadziesiąt na rywalizację o strefę medalową w grze pojedynczej. Uległa zawodniczce gospodarzy Kindze Stofkisz (UKS Bieruń) w walce o strefę medalową 17:21 i 9:21.

W grze podwójnej pań w półfinale suwalczanki przegrały, 1:2 z parą Anna CZUCHRA/Julia PIWOWAR (UKS Unia Bieruń/BKB Set Mazańcowice) pierwszego seta 8:21, w drugim pokazały swój kunszt i wygrały na podniesieniu 23:21, ale na trzeciego seta zabrakło już umiejętności i siły, przegrały walkę o finał 21:6.

Na zdjęciu:pierwsze od lewej zawodniczki SKB: Natalia Lenczewska i Oliwia Niedźwiedzka

Leave a Reply