Koncert inaugurujący VIII Festiwal Ars Musica i jednocześnie upamiętniający 100-lecie urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II odbędzie się w niedzielę, 18 października o godz. 19.00 w Konkatedrze pw. Św. Aleksandra w Suwałkach. W tym roku odwołane zostały jednak seminaria sztuki wokalnej, mozartowskie i międzynarodowy konkurs sztuki wokalnej, od wielu lat towarzyszące wydarzeniu.

Festiwal Ars Musica to nie tylko koncerty, to również liczne wydarzenia – warsztaty towarzyszące, z których korzystają młodzi wokaliści. Seminaria stojące na wysokim poziomie to okazja do szlifowania umiejętności uczestników i uczestniczek, których później można usłyszeć na krajowych i międzynarodowych scenach. Listopadowe kursy w tym roku nie odbędą się – zostały przełożone na sierpień 2021 roku.

W najbliższych miesiącach w ramach Ars Musica usłyszymy jeszcze: koncert Halina Słonicka In Memoriam (21 listopada 2020 godz. 19.00, Sala Kamedulska, Hotel LOFT 1898) oraz Kolędowy koncert finałowy (20 grudnia 2020 godz. 19.00, Konkatedra pw. Św. Aleksandra ul. Emilii Plater 2). Pod koniec listopada w Hotelu Loft 1898 zaplanowane jest seminarium sztuki aktorskiej. Komu uda się odwiedzić Białystok 12 grudnia, ten o godz. 17.00 może w Muzeum Podlaskim w tamtejszym Ratuszu wziąć udział w koncercie 20. kolęd autorstwa Witolda Lutosławskiego.

W niedzielę w suwalskiej konkatedrze wystąpią: Marlena Borowska (sopran), Katarzyna Olszewska (organy) oraz Karol Lipiński-Brańka (skrzypce).

VIII Festiwal Ars Musica 2020 – koncert inauguracyjny w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj