Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego. Przy Niepublicznej Terapeutycznej Szkole Podstawowej „Bajka” w Suwałkach niedawno rozpoczął działalność Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji. To miejsce przyjazne nauce i rozwojowi – każdy może znaleźć tu coś dla siebie i zapisać się na bezpłatne szkolenie.

Ośrodki LOWE działają w całej Polsce. Suwalski powstał w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja i Rozwój 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na realizację szkoleń przewidziana jest kwota 175 tys. złotych.

Projekt skierowany jest do osób dorosłych, które chciałyby „wrócić do szkoły” i nauczyć się czegoś nowego. Pierwsze szkolenie – zorganizowane z myślą o rodzicach dzieci ze szkoły „Bajka” – dotyczyło Zespołu Aspergera. Kolejne ma być interpersonalne. W planach są również zajęcia językowe i warsztaty rozwijające. Tematyka szkoleń będzie „szyta na miarę” – w zależności od potrzeb uczestników.

O projekcie LOWE opowiada Urszula Duda, dyrektor NTSP „Bajka” w Suwałkach:

Renata Złotorzyńska, koordynatorka projektu o szkoleniach i istocie działalności ośrodków LOWE:

Wszystkie szkolenia są bezpłatne i skierowane do osób dorosłych. Więcej informacji można uzyskać pod adresem szkoleniapst@gmail.com lub kontaktując się telefonicznie: 508 111 314.

Partnerem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów.

1 KOMENTARZ

Leave a Reply