Ostatni opublikowany przez klub raport medyczny przynosi dobre informacje dotyczące nie tylko stanu zdrowotnego członków Ślepska Malow Suwałki, ale również pod kątem typowo sportowym. Przypominamy, że wyniki testów RT-PCR przeprowadzonych w dniach 23-24 września 2020 roku wykazały potrzebę izolacji określonej grupy osób i przełożenie trzech meczów siatkarskiej PlusLigi z udziałem suwalskiej drużyny. Badania powtórzono wśród określonej grupy osób w dniach 2-3 października.

Bardzo pozytywną informacją jest fakt, że w gotowości treningowej jest obecnie dwunastu zawodników, którzy stawili się już w poniedziałek na popołudniowych zajęciach w Hali Sportowo-Widowiskowej „Suwałki Arena”. Warto dodać, że w treningu wzięło również udział czterech członków sztabu szkoleniowego, którzy zakończyli okres domowej izolacji, uzyskali podwójnie ujemny wynik testów i otrzymali tym samym zgodę na powrót do pracy. Na zakończenie profilaktycznej kwarantanny oczekuje czterech zawodników i dwóch członków sztabu szkoleniowego, którzy dołączą do zespołu w najbliższych dniach.

– Czekamy na zdjęcie kwarantanny, a przede wszystkim chcemy wreszcie móc zobaczyć chłopaków pracujących w hali – mówi Wojciech Winnik, prezes Klubu Sportowego Ślepsk Malow Suwałki. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to dziś powinni móc wrócić do zajęć, najpierw jednak muszą jeszcze przejść badania, m.in. serca czy płuc. Po nich wrócą do treningów i liczymy, że nasz najbliższy mecz ligowy to niedzielne starcie w Lubinie – dodał Winnik.

Leave a Reply