Kapitan” w reż. Roberta Shwentke, prawdziwa historia młodego niemieckiego żołnierza, który w ostatnich chwilach II wojny światowej rozpaczliwie walczy o przetrwanie. Ratunek przychodzi, kiedy bohater przypadkowo znajduje mundur kapitana Luftwafe. Podszywając się pod oficera, mężczyzna szybko przybiera potworną tożsamość oprawców, przed którymi wcześniej próbował uciec. Pokaz filmu w Suwalskim Ośrodku Kultury odbędzie się 7 października o godz. 18.00.

Jeden z najbardziej oryginalnych filmów o II wojnie światowej, jakie kiedykolwiek nakręcono. Szeroko nagradzany dramat wojenny w reżyserii i według scenariusza Roberta Schwentke, hollywoodzkiego reżysera niemieckiego pochodzenia („RED”, „R.I.P.D. – Agenci z zaświatów”, „Zbuntowana”, „Wierna”, „Plan lotu”), który specjalnie na potrzeby swojego wymarzonego projektu powrócił w rodzime strony. Polska koprodukcja, do której część zdjęć była kręcona na Dolnym Śląsku. Jednym z atutów filmu jest montaż Michała Czarneckiego („Amok”, „Karbala”, „Czas honoru”), nominowanego za swą pracę do Niemieckich Nagród Filmowych.

W naszym konkursie można wygrać zaproszenie dla 2 osób na pokaz tego filmu w Suwalskim Ośrodku Kultury. Wystarczy do 4 października do godz. 20.00 wysłać do nas mailem: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedź na pytanie: W jakich jeszcze filmach (wymień 3 tytuły) wykorzystany został motyw przebrania – przyjęcia nowej tożsamości przez głównego bohatera? Zwycięzcę wylosujemy.

Pokaz filmu „Kapitan” w cyklu DKF 13 w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj