Już w ten weekend rozpoczynamy sezon 2020/2021 LOTTO Ekstraligi Badmintona. Tytułu mistrzowskiego bronić będzie SKB Litpol-Malow, osiemnastokrotny Mistrz Polski. Suwalczanie w najbliższą sobotę na wyjeździe zagrają z gospodarzami KU AZS UM Łódź i UKS Plesbad Pszczyna.

Partnerem tytularnym rozgrywek jest ponownie marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W ekstralidze badmintona planowanych jest pięć kolejek — w sezonie 2020/2021 wystąpi, 12 drużyn w tym dwie debiutują: MKS Spartakus Niepołomice i Badminton School Gdynia.

I KOLEJKA 2020/2021 (31.10.2020)

ŁÓDŹ:

SKB LITPOL-MALOW Suwałki – KU AZS UM Łódź

SKB LITPOL-MALOW Suwałki – UKS Plesbad Pszczyna

KU AZS UM Łódź – UKS Plesbad Pszczyna

POZNAŃ:

UKS Hubal Białystok – CT Arena Hawel Academy

UKS Hubal Białystok – AZS AGH Kraków

CT Arena HAWEL Academy – AZS AGH Kraków

WARSZAWA:

ABRM Warszawa – OSSM-SMS Białystok

ABRM Warszawa – Badminton School Gdynia

OSSM-SMS Białystok – Badminton School Gdynia

BIERUŃ:

MKS Spartakus Niepołomice – Sportowa Politechnika Gdańsk

MKS Spartakus Niepołomice – UKS Unia Bieruń

MKS Spartakus Niepołomice – UKS Unia Bieruń

W jakich składach wystąpią drużyny LOTTO Ekstraliga Badmintona w sezonie 2020/2021:

1. SKB Litpol-Malow Suwałki (mistrz)

Kamila AUGUSTYN, Monika BIEŃKOWSKA, Maria ULITINA (Dania), Ulyana VOLSKAYA, Michał ALEKSANDROWICZ, Emil HOLST (Dania), Łukasz MOREŃ, Michał SOBOLEWSKI, Michał ŁOGOSZ, Mateusz ŚWIERCZYŃSKI.

2. UKS Hubal Białystok (wicemistrz)

Alzbeta BASOVA (Czechy), Weronika GÓRNIAK, Karolina JANOWSKA, Magda KONIECZNA, Natalia PERMINOVA (Rosja), Edyta ROGALSKA, Alesja ZAJCEVA (Białoruś), Adrian DZIÓŁKO, Krzysztof JAKOWCZUK, Nikita KHAKIMOV (Rosja), Maciej POULAKOWSKI, Michał ROGALSKI, Wojciech SZKUDLARCZYK, Paweł ŚMIŁOWSKI.

3. ABRM Warszawa (trzecie miejsce)

Paulina HANKIEWICZ, Zuzanna JANKOWSKA, Dominika KWAŚNIK, Olga MIKSZA, Zofia TOMCZAK, Magdalena ŚWIERCZYŃSKA, Aleksandra KOPYT, Marta STYCZYŃSKA, Ida WIŚNIEWSKA, Miłosz BOCHAT, Adam CWALINA, Robert CYBULSKI, Mateusz DUBOWSKI, Yevhen KOBZAR, Piotr KRAJEWSKI, Adrian KRAWCZYK, Bartosz MARKIEWICZ, Maciej MATUSZ, Przemysław SZYDŁOWSKI.

4. KU AZS UM Łódź (czwarte miejsce)

Dominika CYGAN, Airina MARUSHCHAK (Ukraina), Aneta NIKLAS, Magdalena OKUPNIAK, Lukas HOLUB, Jacek KOŁUMBAJEW, Michał SUSKI, Adam SZOLC, Przemysław WACHA, Piotr WASILUK.

5. CT Arena Hawel Academy (piąte miejsce)

Rużana CYBULKA, Mariola HAWEL, Maryna ILYNSKA, Tereza KOBYLAKOVA (Czechy), Łukasz CIMOSZ, Rafał HAWEL, Adrian JAŚKOWIAK, Maciej KOWALIK.

6. OSSM-SMS Białystok (szóste miejsce)

Laura BUJAK, Dominika GAJDA, Anastasiia KOSENCHUK, Aleksandra RADZISZEWSKA, Julia STANKIEWICZ Maksymilian DANIELAK, Szymon MACIĄG, Dawid PERKOWSKI, Konrad PŁOCH, Jakub SUSZYŃSKI, Dominik ZIĘTEK.

*** siódme miejsce (UKS Aktywna Piątka Przemyśl) brak wśród drużyn LOTTO EKSTRALIGA.

7. AZS AGH Kraków (ósme miejsce)

Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA, Barbara KULANTY, Katarzyna KUTACHA, Anna MIKHALKOVA (Czechy), Izabela PAJEK, Aleksandra PAJĄK, Aleksandra ROGOWSKA, Agnieszka SZYMASZEK, Mariusz KABAT, Marcin KALITKA, Tomasz PERSONA, Hubert PĄCZEK, Jan RUDZIŃSKI, Tomasz URBANIK.

8. UKS Plesbad Pszczyna (dziewiąte miejsce)

Patrycja JONDERKO, Dagmara PĘKAŁA, Julia PŁAWECKA, Aleksandra WROŃSKA, Daria ZIMNOL, Jan KAPERA, Tomasz KLEPEK, Jan LEWANDOWSKI, Tomasz MATOGA, Alan OSTROWSKI, Tomasz TOMŻA.

9. Sportowa Politechnika Gdańsk (dziesiąte miejsce)

Marcelina FRANCZUK, Agata JOHN, Emilia KORPUS, Aleksandra PAPRZYCKA, Magdalena WITEK, Adam BIBIK, Bartłomiej BUTKUS, Jakub GAŁĄZKA, Bartosz GROCHOWSKI, Rafał KASPRÓW, Michał MATYSIAK, Jerzy SZAŁAPSKI, Michał SUSKI.

10. UKS Unia Bieruń (jedenaste miejsce)

Anna CZUCHRA, Agata ISKRA, Julia PIWOWAR, Joanna PODEDWORNY, Gabriela SKÓRKOWSKA, Kinga STOKFISZ, Piotr LISZKA, Jakub MELANIUK, Szymon STOKFISZ, Wiktor TRECKI, Szymon ŚLEPECKI.

11. MKS Spartakus Niepołomice (beniaminek)

Joanna FIDOS, Karolina GAJOS, Stanisława GRUSZCZYŃSKA, Monika KANIA, Monika KOWALCZYK, Kamilla SAGAN-GAŁĄZKA, Dariusz JANIK, Kamil KORBEL, Dominik KWINTA, Paweł MUCHA, Piotr TOMASZEWSKI, Bartosz WATA.

12. Badminton School Gdynia (beniaminek)

Victoria SLOBODYANYUK (Rosja), Linda ZETCHIRI (Bułgaria), Marta GAŁKOWSKA, Karolina SIECIECHOWICZ, Agnieszka SZRAJDA, Maria TARASZKIEWICZ, Mateusz DYNAK, Aleksander DZWONNIK, Antoni JABŁOŃSKI, Łukasz KOMAR, Andrzej NICZYPORUK, Krystian WARCHOLAK, Robert ŚMIERZCHALSKI, Michał KAZIMIERCZAK.

Dalsza część rywalizacji odbędzie się w terminach:

II KOLEJKA 2020/2021 (21-22.11.2020)

III KOLEJKA 2020/2021 (30-31.01.2021)

IV KOLEJKA 2020/2021 (27-28.02.2021)

V KOLEJKA 2020/2021 (10-11.04.2021)

PÓŁFINAŁY I FINAŁ (08-09.05.2021).

Leave a Reply