Najpierw w starciu z UKS Plesbad Pszczyna zwycięsko wyszły z wszystkich pojedynków, a później – w drugim starciu z gospodarzami pojedynki suwalskich badmintonistek przy stanie 3:3, przechyliły szalę zwycięstwa na stronę SKB.

Źródło: SKB Litpol Malow

Rewelacyjnie spisał się debiutujący w suwalskiej drużynie wychowanek (jeszcze junior) Michał Aleksandrowicz. Pod nieobecność doświadczonych graczy – Emila Holsta i Michała Sobolewskiego — suwalski badmintonista, debiutując w grze pojedynczej — pokonał Jana KAPERA (UKS Plesbad Pszczyna) 15:13, 15:12. W drugim pojedynku z zawodnikiem gospodarzy Piotrem Wasilukiem poszło mu gorzej, pierwszy set na konto Michała 15:12, dwa następne dla przeciwnika. Grał z zawodnikiem notowanym już na polskich kortach, bardziej doświadczonym.

Klasę pokazały suwalskie badmintonistki w starciu z KU AZS Łódź. Tym razem panie wzięły na swoje plecy cały ciężar gry. Ogrywały rywalki jak chciały – w grach pojedynczych. Trudniej było w grze podwójnej, ale ważne, że wyszły zwycięsko i to w pojedynku, który miał zdecydować o końcowym wyniku. Wszystko zależało od gry pań — Karoliny Szubert i Anastasiji Khomich, które w decydującym starciu wytrzymały presję i pokonały Dominikę Cygan/Magdalenę Okupniak 15:14 i 15:11.

Wcześniej, cenny punkt dopisaliśmy w grze mieszanej. Najbardziej renomowana para Kamila Augustyn z Michałem Łogoszem dosyć pewnie rozprawili się 2:0 (15:10 i 15:7) z parą Przemysław WACHA/Magdalena Okupniak.

Pozostałe pojedynki zapisały się na konto badmintonistów z Łodzi. Mateusz Świerczyński musiał uznać wyższość Lukasa Holuba (Czechy). Wspomniany wcześniej debiutujący Michał Aleksandrowicz uległ Piotrowi Wasilukowi (1:2). Z kolei doświadczona para deblowa Michał Łogosz/Łukasz Moreń musiała uznać wyższość debla Przemysława Wachy/Jacka Kołumbajewa 0:2 (14:15 i 9:15).

Leave a Reply