Badmintoniści SKB Litpol-Malow z Poznania wracają z trzema zwycięstwami. W II rundzie rywalizacji o drużynowe Mistrzostwo Polski suwalczanie pokonali drużynę z Poznania 6:1 oraz dwie drużyny z Pomorza po 7:0.

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7 – 0 Sportowa Politechnika Gdańsk

W pierwszym meczu — wtedy jeszcze z liderem rozgrywek Sportową Politechniką Gdańsk – tylko w grze pojedynczej mężczyzn trudny dla suwalczan pojedynek stoczył Michał Sobolewski.

Michał miał problem z pokonaniem Bartosza GROCHOWSKIEGO. W pierwszym secie bardzo nerwowym suwalczanin bez pomysłu, po wielu błędach, dopiero w końcówce seta wzniósł się na wyżyny i wgrał 15:13.

Drugi set to zupełna bezradność Michała i przegrana do sześciu (6:15). W trzecim secie pokazał suwalski badmintonista lepszą grę, wygrał 15:11.

Podobnie było z Ulyaną Volskaya, zaczęła źle, pierwszy set przegrała 13:15 z Emilią Korpus, ale dwóch następnych zdeklasowała, rywalkę wygrywając 15:2 i 15:5 i cały mecz 2:1.

Ciekawostką z meczu ze Sportową Politechniką Gdańsk — w grze podwójnej panów Michał Łogosz/Łukasz Moreń była szansa na wygranie seta do zera, jednak deblowi Adam BIBIK/Jakub GAŁĄZKA udało się zdobyć jeden honorowy punkt i set zakończył się wynikiem 15:1. Drugi set już bez historii — suwalczanie na dużym luzie pokonali debel z Gdańska 15:10 i cały mecz 2:0.

Pozostałe gry nie dostarczały tyle emocji — Anastasiya KHOMICH pokonała Marcelinę FRANCZUK 15:9 i 15:7. Mateusz ŚWIERCZYŃSKI pokonał w dwóch setach 15:8 i 15:9 Adama Bibika. W grze podwójne pań Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT zwyciężyły w pojedynku z parą Aleksandra PAPRZYCKA/Magdalena WITEK, pokonując rywalki 15:7 i 15:8.

W grze mieszanej Michał ŁOGOSZ z Kamila AUGUSTYN, pokonali 15:11 i 15:9, Jakuba GAŁĄZKĘ/ Aleksandrę PAPRZYCKĄ.

Końcowy wynik meczu 7:0 dla SKB Litpol-Malow.

Suwalczanie w meczu z gdańszczanami rozegrali bardzo szybkie mecze w grach podwójnych — nasz debel męski i gra mieszana potrzebowały dwunastu minut, by pokonać rywali.

W drugim meczu SKB Litpol-Malow rywalizował z Badminton School Gdynia — zwyciężając 7:0.

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 7 – 0 Badminton School Gdynia

Szybkie mecze — suwalczanie rozegrali z badmintonistami School Gdynia, w grze mieszanej Łukasz MOREŃ/Kamila AUGUSTYN, potrzebowali tylko dziewięciu minut, Aleksander DZWONNIK/Karolina SIECIECHOWICZ zeszli z kortu pokonani 15:6, 15:4.

Tylko jedenastu minut potrzebowały Anastasiya KHOMICH/Karolina SZUBERT, pokonując rywalki z Gdyni 15:4 i 15:10 Paulę ROMAN/Karolinę SIECIECHOWICZ.

Ulyana Volskaya w dwanaście minut rozprawiła się z Paulę Roma 15:2 i 15:8, Anastasiya KHOMICH potrzebowała trzynastu minut, by pokonać 15:6, 15:9 Martę GAŁKOWSKĄ.

Lwi pazur pokazali podopiecznym Jerzego Dołhana debliści z Gdyni — Mateusz DYNAK/Łukasz KOMAR, potrafili w tym meczu urwać punkty najbardziej doświadczonych w naszej drużynie parze Michał Łogosz/Łukasz Moreń, badmintoniści z Gdyni wygrali drugiego seta 14:15, ale pierwszy i trzeci był dla suwalczan i zwycięstwo 2:1 w setach (15:3, 14:15 i 15:11).

Pozostałe gry z drużyną Badminton School Gdynia zakończyły się zdecydowanym i łatwym zwycięstwem suwalczan.

W tym meczu Michał SOBOLEWSKI pokonał Aleksandra DZWONNIKA 15:9, 15:9, Mateusz Świerczyński 15:9 i 15:8 Andrzeja Niczyporuka, Ulyana Volskaya dwunastu minut potrzebowała, by pokonać Paulę Roman 15:2 i 15:8, Anastasiya KHOMICH trzynastu minut, by pokonać 15:6, 15:9 Martę GAŁKOWSKĄ.

Łatwe, szybkie zwycięstwo 7:0 nad badmintonistami z Badminton School Gdynia.

Trzecie zwycięstwo 6:1 przypadło suwalczanom z najgroźniejszym w tym dniu rywalem, z gospodarzami CT Arena Hawel Academy

SKB LITPOL-MALOW Suwałki 6 1 – CT Arena Hawel Academy

Znawcy badmintona liczyli na duże emocje, na ciekawą rywalizację na korcie i tak było.

Gospodarzom i komentatorom meczu (transmisja online) przyświecało hasło „Bij Mistrza”.

Dobre nastawienie gospodarzy sprzyjało dobrej grze, na dobrym wysokim poziomie, badmintoniści z Poznania chcieli, zagrać jak najlepiej potrafią, z 18. krotnym Mistrzem Polski, 5. krotnym brązowym medalistą Pucharu Europy z takimi zawodnikami jak: Kamila Augustyn, Michał Łogosz, Łukasz Moreń — i to marzenie się spełniło.

Podczas rywalizacji na korcie, gospodarze stawiali momentami bardzo duży opór, czego efektem była piękna i widowiskowa gra.

Jedyny punkt w rywalizacji z SKB Litpol-Malow zapewniła poznańskiej drużynie dwudziestojednoletnia Ukrainka — Maryna ILYNSKA, brązowa medalistka 4. Uniwersjady Europejskiej 2018.

Nasza o cztery lata młodsza badmintonistka stoczyła, z renomowaną zawodniczką piękny pojedynek, ulegając jej dopiero po zaciętym i wyrównanym starciu w pierwszym secie 11:15, w drugim 6:15.

I to był jedyny punkt zdobyty przez gospodarzy. Ładną grę, na wysokim poziomie pokazali kibicom badmintona w grze pojedynczej Mateusz Świerczyński (SKB Litpol-Malow) i zawodnik gospodarzy (CT Arena Hawel Academy) Maciej Kowalik. W pierwszym secie walka trwała punkt za punkt, ale decydujące lotki zdobył Mateusz i wygrał seta 15:11, w drugim secie też emocjonującym Mateusz pokonał Macieja Kowalika 15:9.

W grach pojedynczych: Michał Sobolewski, po ładnej grze pokonał w setach (15:11 i 15:10) Łukasza CIMOSZA, Anastasiya KHOMICH pokonała 2:0 (15:9 i 15:9) Rużanę CYBULKA.

Tym razem z dobrej strony pokazały się na korcie, męskie pary deblowe Łukasz MOREŃ/Michał ŁOGOSZ i gospodarze Adrian JAŚKOWIAK/Maciej KOWALIK. Suwalczanie wygrali 2:0 (15:11, 15:7) – ale w tym starciu walka trwała o każdą lotkę, mecz mógł podobać się każdemu, emocje super — transmisję z meczów w Poznaniu zapewnił PZBd. – ,,BADMNTON POLSKA”.

Podobnie jak w deblu męskim tak i w deblu kobiet piękna walka w trzech setach — punkt za punkt, Kamila AUGUSTYN/Anastasiya KHOMICH pokonały 2:1 (11:15, 15:6, 15:10) parę Rużana CYBULKA/Maryna ILYNSKA, dobry mecz, zasłużone, chociaż z trudem wywalczone zwycięstwo.

Pokonujemy gospodarzy II rundy LOTTO EKSTRALIGI BADMINTONA oraz dwie drużyny z Pomorza i awansujemy w tabeli na pierwsze miejsce.

Cieszy fakt, że zwycięska drużyna SKB Litpol-Malow podczas II rundy zagrała bez gwiazd Emila Holsta (Dania) i Marii Ultiny (Ukraina), i zdecydowanie wygrała, duży ciężar spoczywał na młodzieży — siedemnastolatkach Ulyanie Volskej, Anstazji Khomich oraz dziewiętnastolatce Karolinie SZUBERT, dziewczyny z tego zadania wywiązały się rewelacyjnie.

SKB LITPOL-MALOW Suwałki – Sportowa Politechnika Gdańsk 7-0

SKB LITPOL-MALOW Suwałki – Badminton School Gdynia 7-0

SKB LITPOL-MALOW Suwałki – CT Arena Hawel Academy 6-1