Za nami kolejny turniej z udziałem suwalskich badmintonistów i kolejne sukcesy. Podopieczni Jerzego Dołhana tym razem rywalizowali w dniach 4-6 grudnia w Imielin Grand Prix Polski.

Jak podają organizatorzy w turnieju uczestniczyło 294 zawodniczek i zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w kategorii młodzików U – 15 i juniorów młodszych U – 17 (Imielin) oraz w kategorii juniorów U – 19 i młodzików młodszych U – 13 (Bieruń).

Najlepiej spisały się suwalskie dziewczęta Ulyana Volskaya i Aleksandra Wilczewska, obie powiększyły swoje kolekcje o medal złoty i srebrny. Debliści przywiozą z Bierunia medal brązowy.

To kolejne medale Ulyany z ogólnopolskich kortów. Złoto zdobyła w grze pojedynczej U19. W rywalizacji o najważniejsze trofeum pokonała Anastasiię Kosenchuk (UKS Hubal Białystok) 21:12, 21:6 i Jessica Orzechowicz (UKS Sokół Ropczyce) 21:8, 21:17.

Srebro Ulyana zdobyła w grze mieszanej U19 wspólnie z partnerem Michałem Aleksandrowiczem. Suwalczanie w walce finałowej musieli uznać wyższość pary Mikołaj Wrzalik/Dominika Chojnacka (KS Badminton Kobierzyce/KS Chojnik Jelenia Góra). Przegrali mecz o pierwsze miejsce po trzysetowej, bardzo wyrównanej walce 21:16, 17:21, 16:21.

W kategorii U19 – zdobyliśmy jeszcze jeden medal — brązowy w grze podwójnej chłopców. Brąz suwalskiej pary Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub to wynik przegranej 20-22, 21-13, 14-21 walki o finał. 

Pierwsze miejsce w kategorii U 13 Aleksandry Wilczewskiej to świetny wynik. Złoty medal Aleksandry Wilczewskiej — w grze podwójnej dziewcząt U13. Partnerką, z którą zdobyła złoty medal, była Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce). Drugi medal Aleksandra zdobyła w grze pojedynczej U13. Srebro wywalczyła, przegrywając rywalizację turniejową dopiero w finale z Olgą Szwarnowiecką (UKS Plesbad Pszczyna) w dwóch setach 21-9 21-8.

Fot. źródło: Uczestnicy

Leave a Reply