Zwycięzcy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 to: XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). Dopiero na 17. miejscu sklasyfikowano najlepsze liceum z woj. podlaskiego: II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Z kolei na 12. pozycji w kraju znalazło się Technikum Elektryczne (ZSE) z Białegostoku. W pierwszej setce próżno szukać suwalskich szkół.

Dopiero na 221. miejscu znalazło się I LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej. Rok wcześniej zajmowało 144. miejsce. Mimo spadku, I LO uplasowało się w pierwszej dziesiątce w rankingu wojewódzkim, zajmując 7. lokatę. Na 380. miejscu sklasyfikowane zostało III LO z Oddz. Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego. W poprzedniej edycji rankingu zajmowało 371. pozycję. W regionie uplasowało się na 13. miejscu. 485. pozycję zajmuje II LO im. gen. Zygmunta Podhorskiego. Wcześniej znalazło się na 496. miejscu. W regionie zajmuje 16. lokatę.

Na 156. miejscu w rankingu techników znajduje się Technikum nr 4 (ZS nr 4). We wcześniejszym zestawieniu zajmowało 381. pozycję. Jest też 4 w regionie. Na 439. miejscu uplasowało się Technikum ZDZ. Pozostałe szkoły już nie „załapały się” do klasyfikacji ogólnej (ich lokaty są oznaczone jak 500+) – można mówić o ich miejscach w województwie. I tak: Technikum nr 3 (ZST) zajmuje 16. miejsce w regionie, zaś Technikum nr 2 (ZS nr 6 im. K. Brzostowskiego) – 26. miejsce.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj