Rok 2020 jest kolejnym, w którym skazani z Aresztu Śledczego w Suwałkach otrzymali wsparcie w ramach realizacji projektu systemowego Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój – POWER. Co to oznacza w praktyce?

Projekt o nazwie „Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności” ma na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych skazanych, a co za tym idzie, zwiększenie ich szans na znalezienie pracy po opuszczeniu zakładu karnego.

W roku 2020 Areszt Śledczy w Suwałkach zaplanował, a następnie zrealizował 5 edycji szkoleń zawodowych, w których wsparcie otrzymało 66 skazanych. Cały cykl szkoleniowy składa się z kursu zawodowego, aktywizacji zawodowej i zagadnień z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Zgodnie z analizą lokalnego rynku pracy zaplanowano w tutejszej jednostce penitencjarnej następujące kursy: pracownik ogólnobudowlany (2 edycje), elektryk, krawiec i fryzjer.

Jak zawsze głównym założeniem projektu, jest możliwość skierowania skazanych, zaraz po ukończeniu kursu, do pracy. Zatrudnienie to odbywa się zarówno na rzecz Aresztu Śledczego w Suwałkach, jak i na rzecz kontrahentów zewnętrznych. Może to być praca odpłatna, nieodpłatna oraz prace charytatywne na rzecz instytucji samorządu terytorialnego.

Beneficjenci otrzymali certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, które podniosą ich kompetencje i zwiększą możliwości w poszukiwaniu pracy po opuszczeniu zakładu karnego.

Fot. Areszt Śledczy w Suwałkach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj