W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się 29. Finał WOŚP. Z wiadomych przyczyn będzie to także finał o odmiennej formule. Na koncerty gromadzące rzesze fanów chcących dołożyć swoją cegiełkę do tej cennej inicjatywy trzeba będzie poczekać do następnych edycji, jednak dobrej muzyki nie zabraknie, jak zwykle wolontariusze będą zbierać fundusze, nie zabraknie licytacji rozmaitych cennych i oryginalnych przedmiotów. Muzyka zabrzmi za pośrednictwem kanałów telewizyjnych i transmisji internetowych – i z pewnością będzie w czym wybierać.

Oczywiście najważniejszy jest cel, który połączy wszystkich uczestników 29. Finału – zebranie funduszy na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W planach zakupowych są endoskopy laryngologiczne, egzoskopy, lasery diodowe, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego oraz sprzęt niezbędny w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej.

Główny punkt działań w stolicy to okolice Pałacu Kultury i Nauki. Uroczysty start akcji rozpocznie się w niedzielnym porannym programie Dzień Dobry TVN, a Finał WOŚP transmitowany będzie na antenach TVN, TVN24 i TTV oraz w Playerze. Przez cały dzień będą się odbywać łączenia z sześcioma miastami – Sosnowcem, Białką Tatrzańską, Łodzią, Tarnowem Podgórnym, Wrocławiem i Radomiem, ale muzyczne atrakcje i zbiórka funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry odbywać się będzie we wszystkich zakątkach Polski.

Na popularnym serwisie aukcyjnym już trwają licytacje – trzy urozmaicone pakiety przygotował Suwalski Ośrodek Kultury; bardzo ciekawie pod względem muzycznym zapowiadają się propozycje placówki: na scenie Sali im. A. Wajdy wystąpią wokaliści Studia Piosenki Świetlik pod kierunkiem Emila Kulbackiego, Suwałki Gospel Choir i Zespół Śpiewu Tradycyjnego Ancyjas pod kierunkiem Anny Szafranowskiej oraz Krzysztof Masłowski, Milena Łukasiewicz-Miszkiel i Agata Gulbierz z akompaniamentem Wiesława Jarmoca, Krzysztof Krzesicki i Alexis Valles Delisle, a także tancerze Studia Tańca Flex pod kierunkiem Jadwigi Tylendy i Studia Tańca Dotyk i Dotyk X pod kierunkiem Ewy Niedźwieckiej.

Kolejne muzyczne atrakcje proponuje w ramach działań suwalskiego sztabu Synesthesia Studio Nagrań. Od godziny 12.00 w niedzielę nadawane będą wywiady z zaproszonymi gośćmi, retransmisje archiwalnych finałów WOŚP w Suwałkach. Tu także zaprezentowane zostaną występy przygotowane przez zespoły SOK-u, a także występ za żywo zespołu wokalnego Beciaki. O godzinie 17.00 rozpocznie się „Synesthesia Live Online Gigs”. Wówczas to na żywo ze Studia Nagranowego „Synesthesia” zagrają zespoły o różnej muzycznej proweniencji: Bifrost (metal/Suwałki), Planeta Małp (rock-metal/Węgorzewo), DRAH (hard-core/Płociczno, Suwałki), FOXP2 (jazz-fussion/Suwałki), Kaneda/Piter (hip-hop/Suwałki). Koncerty będą transmitowane na żywo na YouTube. Jeśli rozmaite powody zatrzymają nas w domu i nie będziemy mogli wrzucić datku do puszki, akcję wesprzeć możemy internetowo (suwalska e-skarbonka WOŚP).

Datki można również wrzucać do stacjonarnych puszek. Lokalizacje: Urząd Miejski w Suwałkach (ul. Mickiewicza 1), Malow, Producent Mebli Metalowych (ul. Wojska Polskiego 114), Dyczewscy, Zakład Przetwórstwa Mięsnego (ul. Raczkowska 60), Restauracja “U Alika” (ul. Kościuszki 98), Hurtownia Elektryczna Elektromil (ul. Mickiewicza 10), Stacje Paliw Circle K (ul. Reja 2, ul. Kowalskiego 2B).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj