Do akcji #otwieraMY dołącza coraz więcej firm w całej Polsce. Bunt przedsiębiorców dotyczy zniesienia obowiązujących restrykcji i „wyjścia z podziemia”. Dzięki interaktywnej mapie można sprawdzić, kto zaczyna pracę na pełnych obrotach.

W województwie podlaskim na razie zarejestrowały się firmy z Białegostoku z branży fitness – dwie siłownie, cukiernio-kawiarnia i ministok narciarski (w chwili pisania artykułu). Liczba firm cały czas rośnie, choć oficjalnie lockdown ma potrwać jeszcze wiele tygodni, a w przypadku niektórych branż – jeszcze dłużej.

Firmy, które nie zamierzają podporządkować się zaleceniom rządu kuszą klientów promocjami i rabatami – ze szczegółami można zapoznać się na prowadzonych przez nie fanpage’ach.

Cytując kawiarnio-cukiernię z Białegostoku, można odnieść wrażenie, że przedsiębiorcy są przygotowani i mają bardzo sprecyzowany plan działania (pisownia oryginalna): Jako, że nasz (nie)rząd poleca bycie elastycznym i proponuje dostosować się do sytuacji – tak zrobimy! Chcemy być jeszcze lepsi w tym co robimy więc od następnego piątku rozpoczynamy testy naszych ciastek i kawy! Na miejscu przy stoliku. Wszystko zgodnie z prawem, wsparciem prawnika oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będziemy potrzebowali wieeeelu testerów smaku, wolontariuszy. Będą szkolenia z parzenia kawy, monoporcji czy obsługi sztućców. A kto jak nie Wy? Z każdym testerem podpiszemy umowę o dzieło (1minuta), każdy tester otrzyma wynagrodzenie w sasinach.

Ogólnopolską listę firm można znaleźć TUTAJ.

Warto wspomnieć również o tym, że Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej szykuje właśnie pozew zbiorowy przeciwko Skarbowi Państwa – czytaj więcej.

Leave a Reply