Wśród zegarków sportowych są modele, które nadają się idealnie do jednej dyscypliny. To takie smartwatche, które zapewniają wszystkie potrzebne funkcje i pomagają w poprawianiu wyników sportowych. Do takich właśnie urządzeń – stworzonych wprost dla wszystkich biegaczy – należą zegarki Garmin Forerunner.

Materiał partnera.

Rejestruj każdy krok

Smartwatche sportowe w swych podstawowym wersjach służą użytkownikom jako urządzenia monitorujące stan organizmu przez całą dobę. Rejestrowane są więc takie rzeczy jak:

  • Liczbę kroków.
  • Ilość spalonych kalorii.
  • Średnie tętno.
  • Tempo biegu.
  • Kondycja.
  • Poziom naładowania „baterii” organizmu.

Te parametry wystarczą do uzyskania potrzebnej wiedzy wszystkim tym, którzy zaczynają swoją przygodę ze sportem. Zegarki Garmin wyposażone są też w kilka trybów, dzięki czemu można w zależności od trenowanej dyscypliny ustawić inne pomiary. Jeśli jednak ktoś poszukuje czasomierza dostosowanego stricte do biegania na poziomie półprofesjonalnym, to powinien sięgnąć po zegarek Garmin Forerunnerer. Zapewniają one dostęp do dużo większej ilości statystyk pomocnych przy ocenie poziomu biegania. Dodatkowo więc zegarki z linii Forerunner powiedzą nam o takich aspektach wydolności jak:

  • Próg mleczanowy – poziom zmęczenia, po przekroczeniu którego wydolność organizmu staje się mocno ograniczona.
  • Pułap tlenowy – bardzo przydatny przy biegach, w których często wchodzi się w tryb beztlenowy. Pułap pokazuje, w jak długich interwałach można biec bez oddychania.

A także o bardziej szczegółowych elementach ruchu jak:

  • Długość kroku, czyli to, jak daleko wyrzuca się nogę do przodu,
  • Ruch pionowy nóg, czyli wysokość na jaką wznoszą się nogi podczas biegu,
  • Bilans czasu, jaki nogi spędzają w powietrzu i stykając się z podłożem.

Jeśli więc ktoś poważniej zaczyna podchodzić do biegania i myśli być może też o wystartowaniu w jakimś amatorskim wyścigu, to taki smartwatch biegowy będzie bardzo dobrą inwestycją, bo urządzenie dostarczy szczegółowej wiedzy, dzięki której można poprawić wyniki. To właśnie czyni zegarki Garmin Forerunner urządzeniami potrafiącymi tworzyć symulacje przyszłych biegów na podstawie dotychczasowej formy.

Planuj treningi

Po zainstalowaniu na smartfona aplikacji Garmin Connect uzyskuje się dostęp do wszystkich zbieranych na treningach statystyk, które wymienione zostały w poprzednim akapicie. Na podstawie tej szczegółowej wiedzy możemy tworzyć nowe plany treningowe, uwzględniające obecną formę i możliwości wytrzymałościowe organizmu. To jednak nie wszystko, co oferują te zegarki. Fundamentalnym elementem każdego smartwatcha sportowego, oprócz pulsometru, jest nawigacja GPS – to ona odpowiada za monitorowane odległości, jakie się pokonuje, dzięki czemu później obliczane jest tempo biegu. Forerunner’y mają oprócz precyzyjnej nawigacji także pakiet przydatnych funkcji nawigacyjnych. Teraz każdy poszczególny trening da się też rozplanować pod kątem terenu, w jakim zamierza się biegać. Zegarki są wyposażone między innymi w:

  • Szczegółowe mapy tras, uwzględniające zróżnicowanie terenu.
  • Wysokościomierz oraz barometr dokładnie wskazujący zmiany wysokości.
  • Kompas elektroniczny.
  • Nawigację, która nigdy nie zawodzi, bo korzysta z trzech niezależnych sygnałów – podstawowego GPS oraz GLONASS oraz Gallileo.

Wszystko to pomaga w tworzeniu indywidualnych tras w aplikacji Garmin Connect. Dzięki smartwatchowi można się dowiedzieć nie tylko o stanie przygotowania organizmu, ale też wybrać najbardziej optymalną drogę. Sprawia to, że zegarki Garmin Forerunner to idealna pomoc w poprawianiu wyników biegowych. Przygotują użytkowników do najbardziej ambitnych wyzwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj