Do udanych mogą zaliczyć miniony weekend suwalscy badmintoniści, którzy w czwartej rundzie Lotto Ekstraligi Badmintona pokonali rywali z UKS Bieruń 6:1 i z ABRM Warszawa 5:2.

W pierwszym meczu zawodnicy zwycięsko wyszli ze starcia z badmintonistami UKS UNIA Bieruń, pokonali gości 6:1. Jedyny punkt stracili w grze podwójnej mężczyzn Łukasz Moreń/Michał Aleksandrowicz i nasi badmintoniści musieli uznać wyższość debla — Wiktor Trocki/Szymon Stofkisz.

W drugim meczu czwartej rundy — z ABRM Warszawa badmintoniści wygrali 5:2. Z dobrej strony w meczu z warszawiakami pokazał się debiutujący w suwalskim zespole Danylo Bosniuk z Ukrainy. Ten 20-latek w pierwszym pojedynku w grze SM — męczył się z Robertem Cybulskim. W grze podwójnej wspólnie z Łukaszem Moreniem pokazał, na co go stać. Grał na europejskim poziomie i to za jego sprawą suwalski debel sprawił niespodziankę dużego kalibru, pokonując parę numer jeden w Polsce – Adama Cwalinę/Miłosza Bochata. Cenny punkt dla suwalczan, na który nikt nie liczył.

Aktualnie w Lotto Ekstralidze Badmintona — cztery drużyny mogą walczyć o medale mistrzostw Polski. SKB Litpol-Malow, ABRM Warszawa, KU AZS Łódź, UKS Hubal Białystok – na papierze, ale to białostoczanie mają najmocniejszy skład, gwarantujący zdobycie mistrzowskiego trofeum.

Leave a Reply