Nareszcie! SOK zaprasza na koncerty na żywo

0
230

Kultura wzięła oddech. Póki co, nie jest to głęboki oddech ulgi, ale warto od czegoś zacząć. A Suwalski Ośrodek Kultury zaczyna od dwóch koncertów – naszego, regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Suwalszczyzna” oraz Suwalskiej Orkiestry Kameralnej, której muzycy zaprezentują walce, polki i marsze podczas wieczoru wiedeńskiego.

Melomani nareszcie mogą posłuchać muzyki na żywo. I to już w piątek 19 lutego o godz. 19.00 oraz w sobotę, 21 lutego o godz. 18.00.

Najpierw zagra Kapela ZPiT „Suwalszczyzna” i jej goście. W programie „Muzycznego wspomnienia karnawału” znalazły się przeboje muzyki rozrywkowej, m. in. hit supergrupy Bee Gees „How Deep Is Your Love” oraz takie jazzowe evergreeny, jak „Caravan” Duke’a Ellingtona. Nie zabraknie rytmów latynoamerykańskich i muzycznych ech minionego karnawału, zabrzmią też znane utwory wokalne i autorskie kompozycje kapelmistrza, m. in. fantazja na temat piosenek George’a Gershwina w aranżacji Krzysztofa Krzesickiego. Gośćmi Kapeli będą: była wokalistka suwalskich Beciaków – Karolina Słabińska oraz utalentowany suwalczanin Michał Sowul. Gościnnie wystąpi również wirtuoz trąbki, Kubańczyk – Alexis Valles Delisle, na co dzień występujący z zespołem „Blue Cafe”.

Na kolejny koncert można będzie się wybrać również w niedzielę, 21 lutego. W wykonaniu muzyków Suwalskiej Orkiestry Kameralnej usłyszymy pełen muzycznych perełek „Wieczór wiedeński: najpiękniejsze walce, polki, marsze”. Repertuar wieczoru będzie utrzymany w klasycznym stylu noworocznych koncertów wiedeńskich ze szczyptą karnawałowej zabawy. Usłyszymy muzykę Straussa, Brahmsa, Mozarta, Chaczaturiana i Szostakowicza. W programie m. in.: genialna uwertura z opery buffo „Wesele Figara” W. A. Mozarta, pełne uroku i dowcipu arcydzieła J. Straussa II – walc Nad pięknym modrym Dunajem, Walc cesarski, Pizzicato Polka, Polka kolejowa, Tritsch-Tratsch Polka, żywiołowy Taniec węgierski nr 5 J. Brahmsa oraz porywające walc z Suity orkiestrowej Maskarada A. Chaczaturiana i walc z Suity jazzowej nr 2 D. Szostakiewicza. Orkiestrę poprowadzi maestro Krzysztof Jakub Kozakiewicz.

Bilety na koncerty w cenie: 20 zł na koncert Kapeli oraz 30 zł na koncert Orkiestry można kupić online, na stronie internetowej www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalska Kartą Mieszkańca zniżki do 50%.

SOK przypomina, że koncerty są realizowane w warunkach aktualnego reżimu sanitarnego. Widzowie będą zobowiązani m.in. do dezynfekcji rąk, zasłaniania twarzy i wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Na widowni może być zajęte maksymalnie co drugie miejsce.

W naszym konkursie można wygrać podwójne zaproszenie na każdy z koncertów. Wystarczy do 17 lutego do godz. 20.00 wysłać do nas: redakcja@niebywalesuwalki.pl odpowiedzi na pytania:

1) dot. koncertu Muzyczne Wspomnienie Karnawału: Podaj tytuł koncertu w Suwałkach, podczas którego mogliśmy wcześniej usłyszeć Alexisa Vallesa Delisle’a; zaproszenie wygrywa Eliza Kowalewska.

2) dot. koncertu Wieczór Wiedeński: Od którego roku odbywają się koncerty noworoczne filharmoników wiedeńskich? Zaproszenie wygrywa Joanna Giedrojć.

Zwycięzców wylosujemy.

Muzyczne wspomnienie karnawału z Kapelą ZPiT Suwalszczyzna – koncert w Suwałkach

Filharmonia Suwałk: Wieczór wiedeński z Suwalską Orkiestrą Kameralną – koncert w Suwałkach

Leave a Reply