Mateusz Czunkiewicz podpisał dwuletni kontrakt – ta wiadomość to kolejna dobra informacja przekazana ze sztabu Ślepska Malow Suwałki. Libero, który w tym sezonie dołączył do biało-niebieskich, jest cennym nabytkiem. Już podczas turnieju PreZero Grand Prix zaprezentował imponujące umiejętności. Nic zatem dziwnego, że to on niemal zawsze pojawia się na pozycji libero w czasie ligowych spotkań.

Jego ofiarność, skuteczność i zdolność przewidywania są cennym atutem. Pozwalały zdobywać kolejne punkty i walnie przyczyniły się do zajęcia lokaty w pierwszej ósemce PlusLigi. Stąd i chęć zatrzymania go w klubie. 25-letni libero zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt, co z pewnością cieszy także kibiców, bowiem Mateusz Czunkiewicz to lubiany i ceniony zawodnik.

Młody zawodnik ma bogate i długie doświadczenie. W latach 2011-2016 grał w zespole Lotos Trefl Gdańsk, kolejny przystanek w jego karierze to Łuczniczka Bydgoszcz (sezon 2016-2017)), w następnym występował w zespole Dafi Społem Kielce. Tuż przed przejściem do Ślepska był zawodnikiem drużyny Nysy, obecnego beniaminka PlusLigi, z którym wywalczył awans. Nota bene także w spotkaniu z Nysą, które biało-niebieskim dało awans, Mateusz Czunkiewicz wystąpił, tyle że po przeciwnej stronie siatki.

Ambicja, waleczność i ofiarność to wyróżniki tego zawodnika. Jego zaangażowanie i zdolności zostały dostrzeżone, zrozumiała w pełni jest zatem propozycja pozostania w zespole Ślepska Malow Suwałki.

Mateusz Czunkiewicz ma na swoim koncie zdobycie Pucharu Polski (2015) i Superpucharu Polski (2015), a także srebrne medale Mistrzostw Polski (2015) i Mistrzostw 1. Ligi (2019).

Sylwetka zawodnika
Data i miejsce urodzenia: 16.12.1996r., Bartoszyce
Wzrost: 183 cm
Waga: 82 kg

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj