W dniach 19 i 20 marca na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach w aquaparku odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-, 13-latków, w których to zawodach uczestniczyło 300 osób z 13 klubów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Ze względu na trudny okres pandemii i małą liczbę organizowanych imprez tego typu, organizator zawodów  – MUKS Olimpijczyk Suwałki w porozumieniu z PZP, rozszerzył listę uczestników o dzieci lat 11 i pływaków młodszych, a także juniorów lat 14 i starszych.

Suwalski klub do rywalizacji wystawił 79 zawodników. Pomimo obostrzeń i utrudnień treningowych, pływacy z Suwałk zaprezentowali się z dobrej strony, zdobywając w sumie 25 medali: w tym 6 złotych, 6 srebrnych, 13 brązowych, plasując się tym samym na 5 pozycji w klasyfikacji medalowej.

Zwycięzcą zmagań został klub MKS Juvenia Białystok, który zdobył 34 medale: w tym 15 złotych. Większość zawodników poprawiła swoje rekordy życiowe, najmłodsi mieli możliwość konkurowania ze starszymi kolegami, a starsi zaliczyli solidny trening przed zbliżającymi się już za tydzień zawodami Grand Prix Polski w Lublinie.

Pełna lista zajmowanych pozycji przez zawodników pod linkiem: http://live.megatiming.pl/domoradzka/2021/03_20_suwalki/wyniki.pdf

Wszyscy zawodnicy zajmujący pozycje medalowe zostali dodatkowo nagrodzeni prezentami od sponsorów: Hotel Nad Wigrami – Gawrych Ruda, Laktopol P.P.H.U. sp. z o.o. – producent produktów mlecznych, ZWM Dojnikowscy Sp. J. –  Producent wyrobów metalowych, Majster – Centrum Narzędziowe, Sklep z narzędziami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj