Suwalscy badmintoniści trzymają poziom. Ostatnie wyniki to złoto i srebro dla Aleksandry Wilczewskiej oraz brąz pary deblowej Roksana Karaszewska – Aleksandra Wasilewska.

Pierwsze miejsce Aleksandra Wilczewska zdobyła w grze podwójnej (Młodzik Młodszy), tworząc deblową parę z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). W drodze do finału dziewczęta pokonały (w półfinale) 21:5, 21:10 koleżanki klubowe: Roksanę Karaszewską, Aleksandrę Wasilewską, które musiały zaspokoić się medalem brązowym.

W grze mieszanej w kat. Młodzik Młodszy — suwalczanka Aleksandra Wilczewska wspólnie z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów) zdobyli srebrny medal. W finale ulegli 10:21, 10:21 parze Paweł Kiszczyk/Ana Paruszewska (LKS Technik Głubczyce).

Z dobrej strony w tym turnieju pokazała się Oliwia Niedźwiedzka, która w grze pojedynczej w kat. Junior Młodszy dotarła do ćwierćfinału. W walce o medal uległa 18:21, 13:21 Julii Piwowar (BKB Set Mazańcowice).